přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Do Národního zemědělského muzea Za tajemstvím genetických zdrojů

13.10.2017

Nejen zemědělcům, šlechtitelům a drobným pěstitelům, ale i výrobcům potravin a všem, kteří se zajímají o staré, krajové a netradiční plodiny a odrůdy, je určen seminář nazvaný Za tajemstvím genetických zdrojů - nutriční a zdravotní kvalita tradičních a netradičních plodin. Uskuteční se ve čtvrtek 19. října od 10 hodin v Malém sále Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. 

Zájemci o seminář se například dozví, že rostliny uchovávané pro záchranu historických odrůd a údržbu genetické rozmanitosti dokážou i dnes nabídnout velmi zajímavé nutriční a zdravotní kvality. Přednášející je seznámí se zajímavostmi o bramborách, obilninách, starých a krajových odrůdách ovocných stromů a zeleniny i o bylinkách, koření či netradičních druzích luskovin. Získají také základní informace o Národním programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin a agrobiodiverzity, ve kterém je dnes přes 52 tisíc rostlinných položek, i o pracovištích, která o tyto rostlinné kolekce dlouhodobě pečují.

Vstup je zdarma, součástí programu je možnost prohlídky Národního zemědělského muzea včetně výhledu z nově zpřístupněné střešní terasy. 

Seminář je pořádán za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství ve spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i., a  Národním zemědělským muzeem, s. p. o.

Pozvánka s detailním programem je v příloze.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem