přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Cvičení „Voda 2018“ prověřuje připravenost na nouzové zásobování obyvatel pitnou vodou

4.9.2018

Ministerstvo zemědělství spolu se Středočeským krajem, integrovaným záchranným systémem a dalšími orgány kraje prověřuje, jak by byla státní správa a samospráva připravena zásobovat obyvatele pitnou vodou v případě mimořádné události. Cvičení organizuje Ministerstvo ve spolupráci s krajem, aby proškolilo vybrané zástupce záchranného systému.

„Cíl cvičení je po nedávných vedrech aktuální. Ověřit systém nouzového zásobování obyvatelstva pitnou vodou v krizových situací způsobených například kontaminací po povodních nebo nedostatkem pitné vody kvůli dlouhotrvajícímu suchu, “ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Při cvičení v Poříčí nad Sázavou jeho účastníci upravují povrchovou vodu z řeky prostřednictvím mobilní úpravny vod. Seznamují se také s další technikou z pohotovostních zásob resortu zemědělství, jako jsou například autocisterna na pitnou vodu nebo elektrocentrály. Součástí cvičení jsou i semináře a školení pro zaměstnance zainteresovaných organizací.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem