přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Čeští i zahraniční odborníci jednali, jak zkvalitnit sociální zemědělství v Evropě

1.6.2017

Ministerstvo zemědělství uspořádalo ve dnech 1. a 2. června mezinárodní seminář „Sociální zemědělství v evropských zemích – kvalitativní standardy a možnosti založení mezinárodní asociace“. Odborníci z České republiky i ze zahraničí jednají o potřebě nastavit kvalitativní standardy sociálního zemědělství pro diskusi na úrovni Evropské unie a také o sociálním zemědělství v Německu, Nizozemsku, Itálii a v dalších evropských zemích. Součástí semináře byl i výjezd na sociální farmu do Týna nad Vltavou a ukázky sociálního zemědělství v praxi.

Hlavními zahraničními přednášejícími byli Thomas Van Elsen (Kassel University), Marjolein Elings (Wageningen University), Francesco Di Iacovo (University of Pisa) a Rhys Evans (The Norwegian University College for Agriculture and Rural Development). Českou republiku zastupoval předseda Pracovní komise sociálního zemědělství Jiří Netík, Tomáš Chovanec (Centrum pro komunitní práci, jižní Čechy) a Jan Moudrý (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích). Diskusí se zúčastnili i další hosté z Nizozemska, Slovinska, Maďarska, Polska, Německa, Slovenska a dalších zemí.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem