přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Česká republika už není na čínském seznamu zemí s nebezpečím nemoci šílených krav

10.9.2018

Čína dnes oznámila vyškrtnutí České republiky ze seznamu zemí s nebezpečím nemoci šílených krav (BSE). Jde o výsledek bilaterálního jednání Ministerstva zemědělství s čínským generálním ředitelstvím cel GACC. O vyškrtnutí ČR usilovala několik let. Umožní to dořešit otázku vývozu býčího spermatu a také urychlené pokračování jednání o certifikaci a vývozu produktů z hovězího masa do Číny.

V rámci dnešního jednání na Ministerstvu zemědělství došlo také k podepsání protokolu o podmínkách pro vývoz sladu. Podpis je dalším důležitým krokem ke schválení vývozu tradiční české komodity na čínský trh.

Dále obě strany projednaly otázku registrací podniků vyvážející do Číny mléko a mléčné produkty, problematiku elektronické certifikace, možnosti vývozu drůbežího masa a další.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem