přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Agrární obchod s Čínou urychlí internet

25.11.2016

Zástupci Ministerstva zemědělství a dvaceti českých potravinářských firem se v Praze sešli s představiteli významných čínských obchodních společností Alibaba Group Europe a Regent. Jednali o možnostech exportu zejména potravin a nápojů do Číny. Obchodování po internetu je slibnou příležitostí, jak rychleji a efektivněji nabídnout kvalitní české výrobky čínským zákazníkům. Příští rok by měl vzniknout samostatný e-shop CzechMall spravovaný agenturou CzechTrade, který přispěje ke zviditelnění české produkce na čínském trhu. České firmy by tak mohly prodávat své výrobky za zvýhodněných podmínek.

Cílem návštěvy zástupců čínských obchodníků bylo navázat osobní kontakty s firmami, které mají zájem nabízet své zboží prostřednictvím internetu. Z českých firem už využívají v Číně on-line prodej například společnosti Hamé a Karlovarské minerální vody.

Společnost Alibaba patří k nejvýznamnějším firmám působícím v oblasti internetového prodeje. Její jednotlivé platformy v současnosti pokrývají přibližně 80 % trhu. Firma Regent je úspěšnou čínskou společností importující pivo a víno s pobočkami po celé Číně. Společnost aktuálně projevila zájem nabízet i české nápoje, především pak české pivo.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem