přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po6.5.2020

Informace o prodloužení lhůty pro uplatnění nároku na vrácení daně z minerálních olejů

Zítra, tedy 7. 5. 2020, nabude účinnosti novela zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů, která byla přijata v souvislosti se vznikem a rozšířením výskytu koronaviru SARS CoV- 2 v ČR.


22.4.2020

Vinohradníci nebudou muset platit pokuty za nevysazení révy. Doporučilo to Ministerstvo zemědělství

Ministerstvo zemědělství (MZe) doporučilo nedávat pokuty vinohradníkům, kteří kvůli koronavirové krizi a omezeními s tím spojenými nestihnou včas osázet vinice. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský s tím souhlasil a pokuty udělovat nebude.


25.2.2020

Evropská unie připravuje strategii budoucího směřování evropského zemědělství - vyjádřit se k ní mohou všichni občané

Evropská komise dne 17. 2. 2020 spustila veřejnou konzultaci k „cestovní mapě“ tzv. roadmap ke Strategii od zemědělce ke spotřebiteli („Farm to Fork“).


27.1.2020

Nová vyhláška Ministerstva zemědělství upřesňuje značení typů chleba, definuje pekárnu a novou skupinu těstovin

Nová vyhláška pro mlýnské, pekařské, cukrářské a těstárenské výrobky zavádí srozumitelnou legislativu pro spotřebitele a výrobce, a to zejména při označování výrobků. Vyhláška mimo jiné definuje technické pojmy, uvádí aktuální technologické možnosti a širší vymezení fyzikálních i chemických ukazatelů a upřesňuje senzorické požadavky.


24.1.2020

Ministerstvo připravilo nové nástroje na předcházení škodám zvěří

Ministerstvo zemědělství připravilo a do meziresortního připomínkového řízení rozeslalo návrh novely zákona o myslivosti, který umožní ekonomicky výhodněji a administrativně jednodušeji snižovat škody způsobené zvěří při obnově kalamitních ploch v lesích.


22.1.2020

Mezinárodní rok zdraví rostlin zahájen

Zdraví kulturních a planě rostoucích rostlin je jedním z předpokladů zachování života na zemi.


9.1.2020

Ministerstvo zemědělství opět jezdí elektromobilem od ČEZ

Zaměstnanci Ministerstva zemědělství budou při své práci využívat elektromobil. Vůz dnes ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.

zobrazit po