přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Varování před nebezpečnými potravinami

21.2.2011

Národní kontaktní místo pro Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) obdrželo informaci o distribuci nebezpečných potravin na území České republiky.

Jedná se o tyto mléčné pudinky: Landliebe Grießpudding Traditionell a Landliebe Grießpudding Zimt (datum minimální trvanlivosti 10. 03. 2011, hmotnost 150 g) a Landliebe Grießpudding Traditionell, Landliebe Grießpudding Zimt, Landliebe Grießpudding Milchschokolade a Landliebe Grießpudding Vanille (datum minimální trvanlivosti 04. 03. 2011, hmotnost 150 g). Výrobcem je společnost FrieslandCampina Germany GmbH.

Uvedené výrobky mohou obsahovat peroxid vodíku, který je nebezpečný pro lidské zdraví. Informace, které Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) spravující Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva obdržela, byly okamžitě postoupeny Státní veterinární správě České republiky (SVS ČR), která zahájila šetření u společnosti Alimpex Food a.s., která výrobky v Česku distribuuje.

SZPI nyní čeká na výsledky šetření SVS ČR, která zjišťuje, zda byly tyto výrobky distribuovány do české tržní sítě. Vzhledem k závažnosti celého případu a z důvodu předběžné opatrnosti varuje inspekce spotřebitele před konzumací těchto pudinků.


Zdroj: SZPI

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem