přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Stažení závadných výrobků z tržní sítě

22.2.2011

Státní veterinární správa České republiky (SVS ČR) obdržela v pátek 18. února 2011 večer prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) informaci, že do Česka směřuje několik šarží pudinků, které by mohly obsahovat peroxid vodíku.

Spolková republika Německo informovala prostřednictvím RASFF o případném riziku kromě naší republiky ještě Rakousko, Maďarsko, Belgii a Polsko, kam problematické šarže mohly směřovat. Zjištěný obsah peroxidu vodíku se pohyboval v odebraných vzorcích mezi 2,5 – 5 %.

Díky okamžitým krokům dozorových orgánů byla distribuce závadných výrobků (pudinky) okamžitě pozastavena a bylo zahájeno jejich stahování z tržní sítě. O způsobu likvidace, popřípadě vrácení zpět dodavateli, bude rozhodnuto.

V sobotu 19. 2. 2011 zajistil dovozce Alimpex Food a.s. na příkaz SVS ČR velkou část zásilky ještě v distribučním skladu s tím, že do pondělí 21. 2. zajistí stažení případných výrobků dotyčných šarží od svých odběratelů.

SVS ČR potvrzuje dne 21. února, že na základě zjištění inspektorů Městské veterinární správy v Praze bylo do České republiky dovezeno po 72 karotenech po 864 kusech výrobků dvou šarží (s dobou použitelnosti do 4. 3. a 10. 3.). Ve skladech bylo zajištěno 52 kartonů výrobku puding přírodní a pudink s příchutí skořicovou (doba použitelnosti 10. 3. 2011). Do tržní sítě byl distribuován výrobek pudink čokoládový a pudink vanilkový (doba použitelnosti 4. 3. 2011).

Zdroj: SVS ČR

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem