přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Stažení konzervovaných šprotů z Lotyšska

2.12.2011

Tisková zpráva Státní veterinární správy České republiky (SVS ČR) ze dne 1. prosince 2011.

Opět jde o problém s rybičkami z Pobaltí, tentokrát jsou to šproty v oleji z Lotyšska, ve kterých bylo zjištěno nadlimitní množství benzo(a)pyrénu.

Ze skladu a distribuce se stahují konzervované šproty v oleji z Lotyšska. Bylo v nich zjištěno nadlimitní množství benzo(a)pyrenu, čímž došlo k porušení čl. 1 odst. 1, čl. 2 odst. 1 písm. c) a přílohy oddílu 6 bodů 6.1.1 a 6.1.3. Nařízení EP a R (ES) č. 1881/2006.

Jedná se o rybí konzervy z Lotyšska – konzervované šproty v oleji (Sprotten in Öl), značky “ULAN“, balení po 160 g, datum spotřeby 24. 02. 2014, šarže číslo A017294/01353, země původu Lotyšsko.

Tuto skutečnost zjistili v Německu při úřední kontrole v tržní síti a zveřejnili to prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF).

Do České republiky bylo dovezeno od února do července 2011 celkem 168 kusů těchto konzerv. Kontrolami u příjemců, kam bylo zboží dodáno, inspektoři krajských veterinárních správ nezjistili již žádnou konzervu. Vše bylo prodáno konečným spotřebitelům.

Kdo tedy zmíněné výrobky má doma, udělá nejlépe, když je vrátí zpět prodejci. Přímé ohrožení zdraví sice lidem nehrozí, nicméně jde o výrobek, který nesplňuje podmínky dané legislativou.

Zdroj: ICBP

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem