přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

RASFF

Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (dále jen RASFF) vznikl v roce 1978 pro přenos informací o zdravotně závadných potravinách a krmivech. V současné době je vzájemně propojenou sítí, která spojuje členské země Evropské unie (EU) s Evropskou komisí (EK) a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA).

Hlavním cílem tohoto systému je zabránit ohrožení spotřebitele zdravotně závadnými potravinami nebo (zprostředkovaně) krmivy. Systém RASFF slouží pro oboustrannou komunikaci mezi členy sítě a není přímo určen pro komunikaci se spotřebitelskou veřejností.

Česká republika se stala členem sítě RASFF jako členská země EU v roce 2004 a národní kontaktní místo pro přenos informací mezi tuzemskými členy systému bylo zřízeno při Státní zemědělské a potravinářské inspekci v Brně. Členy sítě jsou dozorové orgány a další rezorty zainteresované v oblasti bezpečnosti potravin.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem