přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Možnosti poškození kogeneračních jednotek vlivem nečistot v bioplynu, 2016

24.11.2016

Kategorie 6.5 – Možnosti poškození kogeneračních jednotek (KGJ) vlivem nečistot v bioplynu. Funkční úkol zahrnuje identifikaci nečistot u poškození těchto jednotek; předpokladem jsou nečistoty obsažené v bioplynu, zahrnující obsah sirovodíku, sloučenin dusíku a křemíku, tzv. siloxany.

Měření a analyzování nežádoucích sloučenin v substrátech bioplynových stanic, také v produkovaném bioplynu, získání souhrnných poznatků z jednotlivých praktických případů a sledování projevů poškození kogeneračních jednotek – jedná se především o poškození válců, pístů a přiléhajících součástek. Sledování poškození i za použití filtrů bioplynu. Nalezení podkladů pro výzkum týkající se konstrukce vhodných filtrů a jejich dimenzování v návaznosti na posouzení ekonomie provozu a vlivu na životní prostředí. Největším přínosem této práce je zpracování nové metodiky pro analýzu nečistot v bioplynu, které způsobují provozovatelům technické obtíže i nezanedbatelné ekonomické ztráty při haváriích kogeneračních jednotek.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem