přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zemědělské poradensko-vzdělávací centrum a Knihovna Antonína Švehly

Knihovna Antonína Švehly (původně Zemědělská a potravinářská knihovna) je největší odborná zemědělská knihovna v České republice a je třetí největší zemědělskou knihovnou na světě. Knihovna Antonína Švehly (KAŠ) nese jméno nejvýznamnějšího zemědělského politika a státníka první Československé republiky. Aktivity KAŠ jsou propojeny s odbornými činnostmi zemědělského vzdělávání a poradenství v Zemědělské poradensko-vzdělávací centrum a Knihovnu Antonína Švehly (ZCK). ZCK je součástí Ústavu zemědělské ekonomiky a informací a její sídlo se nachází v budově Domu zemědělské osvěty v Praze na Vinohradech nedaleko Náměstí Míru.

KAŠ představuje moderní knihovnu 21. století v těsném sepětí s národní zemědělskou tradicí. V rozsáhlém fondu knihovny najdeme více než 1,2 milióny svazků z historických oborových knihoven od Rakousko-Uherské monarchie, přes období první Československé republiky, poválečnou éru až po současnou knihovnu MZe. Posláním KAŠ je informační zabezpečení vědecké a výzkumné činnosti v oblasti zemědělství, potravinářství a souvisejících oborech a poskytování knihovnických a informačních služeb (rešeršní, reprografické služby aj.) vědeckým a výzkumným pracovníkům, pracovníkům MZe, zemědělským organizacím, studentům, široké odborné i laické veřejnosti. Knihovna na svých stránkách www.knihovnasvehly.cz nabízí on-line přístup ke svým katalogům. Dokumenty je možné si zapůjčit k absenčnímu a prezenčnímu studiu. Mezi priority knihovny patří orientace na kvalitní a nepřetržité informační služby (Infopult), zabezpečení on-line přístupu k informačním zdrojům kdykoli a odkudkoli. Nově se KAŠ zařadila mezi dva tisíce institucí z celého světa, které používají discovery systém PRIMO pro vyhledávání.

Budova ZPK

Kontakt:
Zemědělské poradensko-vzdělávací centrum
a Knihovna Antonína Švehly
www.knihovnasvehly.cz
Dům zemědělské osvěty,
Slezská 7, Praha 2, 120 00
Otevírací doba:
Po a St 10.30 – 18.30 hod, Út, Čt a Pá 9 – 15 hod.
Dopravní spojení:
Metro trasa A – Nám. Míru, bus 135
tram 10,16,22

Související odkazy