přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kursy k získání odborné způsobilosti - pokusy

8.2.2017

Informace o kursech podle § 15d a § 15e zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů.

Kursy k získání osvědčení o způsobilosti podle § 15d odst. 3) a 4) zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, (kvalifikace a odborná způsobilost na úseku pokusných zvířat) v současné době pořádají Institut celoživotního vzdělávání Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Kursy k získání osvědčení o způsobilosti k navrhování pokusů a projektů pokusů mohou (zjednodušeně řečeno) absolvovat pouze lékaři, veterinární lékaři a osoby s jiným vysokoškolským vzděláním v oblasti biologických oborů se zaměřením na zvířata. Na základě získaného osvědčení mohou tyto osoby provádět také pokusy na pokusných zvířatech, pečovat o pokusná zvířata a usmrcovat je.

Pro absolvování kursu k získání osvědčení o způsobilosti k provádění pokusů na pokusných zvířatech, péči o pokusná zvířata a usmrcování pokusných zvířat není požadováno žádné předchozí specializované vzdělání.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem