přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Aktuální informace pro české firmy ke vstupu zahraničních občanů do ČR za účelem zaměstnání v zemědělství a potravinářství

26.5.2020

Aktuální souhrn informací pro české podniky z oblasti zemědělství, které zaměstnávají pracovníky ze zahraničí.

  1. Od 26. 5. platí povolení vstupu do ČR pro občany EU za účelem ekonomické činnosti, sezónní pracovníky a pracovníky do potravinářství ze zemí mimo EU s platnými pobytovými tituly – viz odkaz Ministerstva zemědělství.
  2. Aktuálně je pro příjezd pracovníků z Ukrajiny do ČR díky zavřeným hranicím Slovenska a Polska možná cesta/transit pouze přes Maďarsko a Rakousko, a to POUZE pro držitele krátkodobých a dlouhodobých víz a automobilovou dopravou po maximálně 9 lidech ve vozidle (mikrobusy). Přechod maďarských hranic možný přes hraniční přechod Čop/Záhon, v jiných místech třeba u krátkodobých víz zajistit povolení transitu dle informace ZÚ ČR Budapešť. Podmínky transitu přes Rakousko viz stránky ZÚ ČR Vídeň.
  3. Pro vstup zahraničních pracovníků, kteří nemají platné potvrzení o absolvování testu na COVID dle bodu III./2. Ochranného opatření Vlády ze dne 25. 5. 2020, do ČR je možné ve výjimečných případech požádat Ministerstvo zemědělství o potvrzení nezbytnosti příjezdu daného pracovníka a test absolvovat až v ČR.
  4. S ohledem na skončení nouzového stavu rozhodlo MV o automatickém prodloužení krátkodobých pracovních víz o 60 dní do 16. 7. – viz odkaz Ministerstva vnitra dle jednotlivých kategorií data vydání/platnosti víz.
  5. Zahájení podávání nových žádostí na konzulátech dle aktuálních informací na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.
  6. V případě Ukrajiny, kde dne 22. 5. zahájilo činnost konzulární oddělení GK Lvov a otevření konzulárního oddělení na ZÚ v Kyjevě se předpokládá během následujících dnů, vyjednalo Ministerstvo zemědělství přednostní vyřizování sezónních krátkodobých a dlouhodobých víz pro sezónní pracovníky do zemědělství a potravinářství - viz odkaz Ministerstva zemědělství.

 

Bližší informace lze získat na tel. 221812468, 602217120

Dne 26.5.2020

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem