přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Základní informace o mezinárodních organizacích


zobrazit po
17.9.2021

Odolnost a soudržnost Evropy a regulace pesticidů v Mexiku – nové publikace OECD

V září 2021 vydalo OECD pravidelné hodnocení ekonomiky Evropské unie ze strany OECD, ve stejném měsíci byl OECD publikován také dokument zabývající se regulací v oblasti pesticidů v Mexiku.


Datum konání: 14.9.2021  9:00 – 15:00

Podpora zapojení českých subjektů do tendrů OSN

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Římě a stálým představitelem při FAO připravili odborné školení pro podporu českých subjektů k úspěšnému…


10.9.2021

Globální ceny potravinových komodit se v srpnu opět zvýšily

Podle nejnovějšího reportu FAO z 2. září 2021 hodnota FAO Food Price Indexu v srpnu vzrostla o 3,9 %. Opětovný nárůst po dvou měsících propadu hodnoty ovlivnila zvýšená cena obilnin, cukru, rostlinných olejů a dalších obilninových pod-indexů.


8.9.2021

Pozvánka na webinář k akvakultuře a rybářství

Pod záštitou Ministerstva zemědělství vás Jihočeská univerzita ve spolupráci s Organizací pro výživu a zemědělství Spojených národů (FAO) zve na bezplatný workshop na téma “Aquatic ecosystem conservation and the sustainable development approach to inland fisheries management” (proběhne v angličtině). Workshop se bude konat online a to v termínu 21.–23. září 2021.


3.9.2021

Zemědělská protipovodňová opatření v USA a na Novém Zélandu – nové publikace OECD

V červenci 2021 vydalo OECD dvě publikace věnující se problematice zvyšování odolnosti vůči extrémním povodním. První z nich se týká USA, druhá Nového Zélandu.


27.8.2021

Čelní světoví představitelé sdružení ve Skupině globálních lídrů pro ATB rezistenci žádají razantní snížení jejich využívání

Skupina globálních lídrů v oblasti antimikrobiální rezistence vyzvala všechny země, aby výrazně snížily množství antimikrobiálních léčiv (antibiotika, antimykotika a antiparazitika) používaných v potravinových systémech.


13.8.2021

I přes klesající tendenci se ceny zemědělských komodit drží na vysoké úrovni

Podle nejnovějšího reportu FAO z 5. srpna 2021, hodnota FAO Food Price Indexu v červenci poklesla o 1,2 %, její úroveň se ale stále drží kolem 31 % nad hodnotami z minulého roku. Červencový propad ovlivnil pokles cen obilnin, mléčných výrobků a rostlinných olejů, což ale téměř kompenzoval nárůst hodnoty cen masa a cukru.


6.8.2021

Testování reziduí pesticidů a cirkulární ekonomika – nové publikace OECD

V červenci 2021 vydalo OECD publikací věnující se metodám testování reziduí pesticidů, o měsíc dříve byl OECD publikován také dokument zabývající se tématem cirkulární ekonomiky.


23.7.2021

Výkonnost zemědělských podniků a chybějící údaje o potravinových systémech – nové publikace OECD

V červenci 2021 vydalo OECD publikací věnující se výkonnosti zemědělských podniků, ve stejném měsíci byl OECD publikován také dokument zabývající se tématem překonávání problémů s chybějícími daty o potravinových systémech.


16.7.2021

Ceny potravinových komodit poprvé po roce zlevňují

Podle nejnovějšího reportu FAO z 8. července 2021, hodnota FAO Food Price Indexu v červnu poklesla o 2,5 %, její úroveň je ale stále přibližně 34 % nad hodnotami z minulého roku. Jedná se o první propad cen po 12 měsících kontinuálního růstu - ovlivněn je zejména nižšími cenami rostlinných olejů, obilnin a částečně i mléčných výrobků.

zobrazit po