přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Dohody mezi institucemi EU k balíčku reformy SZP

4.7.2013

K dosažení mezinstitucionální dohody k reformě SZP došlo mezi Radou, Komisí a Evropským parlamentem v Lucemburku dne 26. 6. 2013, některé finanční aspekty, spojené s výslednou dohodou o Víceletém finančním rámci 2014 - 2020, však byly dohodnuty až v rámci posledního trialogu dne 24. 9. 2013.

K završení úsilí irského předsednictví i ostatních členských států a evropských institucí v souvislosti s reformou SZP došlo na konci června 2013, kdy Rada pro zemědělství a rybářství nejprve dosáhla v Lucemburku dne 25. 6. politické dohody k legislativním návrhům k budoucí podobě SZP a dala tím předsednictví mandát pro vyjednání finální dohody mezi evropskými institucemi.

V zájmu dohody s Evropským parlamentem byli do Lucemburku pozvání i jeho zástupci a souběžně s jednáním Rady probíhalo v zájmu dosažení dohody i jednání o kompromisu s Evropským parlamentem. Dne 26. 6. pak bylo v rámci finálního trialogu dosaženo dohody mezi institucemi k celému balíčku reformy SZP s výjimkou některých finančních aspektů, které budou spojeny až s výslednou dohodou o Víceletém finančním rámci 2014 - 2020.

Dne 24. 9. se však již během závěrečného trialogu podařilo dosáhnout finální politické dohody mezi Radou, Evropským parlamentem a Komisí i o bodech reformy SZP navázaných na příští VFR.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem