přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zahraniční vztahy

Zahraniční vztahy ministerstva zemědělství obnášejí celou řadu jednotlivých oblastí a činností, které je třeba koordinovat a spravovat. Od podpory a rozvoje bilaterálních vztahů, přes rozvoj podmínek a sledování mezinárodního agrárního obchodu až po koordinaci aktivit souvisejících se členstvím České republiky především v Evropské unii a také v dalších mezinárodních organizacích.

Cílem snah v rámci zahraničních vztahů ministerstva zemědělství je jak rozvoj podmínek pro agrární obchod, tak zároveň i úsilí o udržení stabilní pozice ČR mezi ostatními státy. Spolupráce v rámci mezinárodních organizací např. FAO, WTO a v řadě dalších.

Prvořadým úkolem je agrární agenda v unijních institucích, ať už se jedná o přípravu našich pozic při jednotlivých jednáních nebo o práci na legislativních aktech. Zemědělství představuje v rámci EU jednu ze strategických oblastí a české ministerstvo zemědělství mu věnuje adekvátní pozornost.


14.10.2020

Webinář ke Světovému dni výživy 2020

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Společností pro výživu pořádají dne 22. října 2020 webinář u příležitosti Světového dne výživy (World Food Day), který se slaví jako připomínka 75 let od založení Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství - FAO.


24.4.2020

Opatření přijatá třetími zeměmi v souvislosti s COVID-19 týkající se agrárního zahraničního obchodu

V souvislosti s dopady COVID-19 přijala řada třetích zemí dočasná opatření, která aktuálně ovlivňují zahraniční obchod se zemědělskými a potravinářskými produkty.