přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední
3.4.2020

Aktuální informace k situaci v USA v souvislosti s onemocnění COVID-19

Ke čtvrtku 2. dubna večer je v USA evidováno přes 240 tis. případů výskytu onemocnění Covid-19 a přes 5800 případů úmrtí s tímto onemocněním spojených. Během jediného týdne se tak počet případů ztrojnásobil.


23.3.2020

Vývoz do USA není kvůli koronaviru omezen

K pondělku 23. 3. je v USA evidováno více než 35 000 případů onemocnění Covid-19. Nejvíce zasaženými státy jsou New York, Washington a Kalifornie. Dovoz a vývoz zemědělských a potravinářských produktů do a z USA není nijak omezen.


12.3.2020

První oficiální prezentace moravských vín na veletrhu Vinexpo New York 2020

Představitelé 9 moravských vinařství ve dnech 2. - 3. března 2020 prezentovali vína z ČR v rámci oficiální účasti, kterou zorganizovala česká ambasáda ve Washingtonu D.C. ve spolupráci s MZe.


21.1.2020

Dny českého piva v USA 2019 ve znamení osvěty i ochutnávek

Na přelomu září a října 2019 vystoupil v rámci Dnů českého piva v USA americký spisovatel, novinář a pivní znalec Evan Rail v sérii přednášek, které česká ambasáda ve Washingtonu uspořádala jako marketingový projekt ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR na Východním pobřeží. Hlavními tématy byly historické souvislosti, způsoby vaření piva a vážné i humorné aspekty české pivní kultury.


10.9.2019

Dny české zemědělské techniky v USA – letos v Illinois

Výstaviště v Decatur, Illinois a prestižní výstava Farm Progress Show se ve dnech 27. – 29. srpna 2019 stala dějištěm letošních Dní české zemědělské techniky v USA. Své stroje přijely osobně představit čtyři společnosti – Farmet, Zetor, Eurobagging a Rožmitál. Moderní design a kvalitní zpracování pak demonstrovaly v rámci společného stánku organizovaného v rámci projektu ekonomické diplomacie zemědělského diplomata ČR v USA za finančního přispění ze strany Ministerstva zemědělství ČR.


22.7.2019

Význam pivovarnictví pro americkou ekonomiku

Podle nedávno zveřejněné studie přispívá pivovarnický sektor v úctyhodné výši 328,4 miliard amerických dolarů k hrubému domácímu produktu USA, což v podílovém vyjádření dosahuje hodnoty 1,6 %. Tuto studii si nechal zpracovat Beer Institute – nevládní organizace zastupující především velké a střední pivovary v USA, distribuci a dovoz.


13.6.2019

Americká strategie boje proti plýtvání potravinami

Potraviny ve Spojených státech amerických tvoří největší část odpadu běžných domácností. Podle statistik končí 30 – 40 procent potravin běžně v popelnicích. Federální vláda USA chce proto zvýšit úsilí situaci změnit a publikovala v říjnu roku 2018 teze své nové strategie zabývající se plány na snižování plýtvání potravinami. Vzhledem k tomu, že plány a konkrétní činnosti budou dokončeny až v roce 2020, v současné chvíli je k dispozici nedávno aktualizovaná verze.


4.6.2019

Soudní rozepře dvou největších amerických pivovarů o kukuřičný sirup

Soud v americkém Wisconsinu přikázal minulý týden největší americké pivovarské společnosti Anheuser-Busch přestat používat ve svých reklamách narážky, že pivo druhé největší pivovarské společnosti MillerCoors obsahuje kukuřičný sirup (škrob). Není to však z důvodu, že by toto tvrzení nebylo pravdivé, ale bez dalšího kontextu může uvést spotřebitele v omyl.


20.5.2019

České suroviny a technologie pro severoamerické pivovary

V rámci konference a výstavy pro řemeslné (tzv. craft) pivovary v USA se představily české společnosti na prezentačním fóru s názvem Brewing Like Czechs Do.


27.2.2019

Strategie americké administrativy pro zajištění bezpečnosti dovážených potravin

V USA zodpovídá za bezpečnost potravin na stolech Američanů agentura FDA – Food and Drug Administration. Přes veškeré vynakládané úsilí v USA každoročně onemocní v důsledku otravy z jídla či nápojů cca 48 mil. osob (tedy každý sedmý obyvatel), 128 tis. je hospitalizováno a 3 tis. lidí na onemocnění spojená s potravinami každoročně zemře. Pro srovnání – WHO (Světová zdravotnická organizace) pro Evropský region, tedy kontinent Evropu vč. Ruska + některých zemí střední Asie odhaduje roční onemocnění na úrovni 23 mil. osob (každý desátý obyvatel) a 5 tis. lidí na tato onemocnění zemře.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední