přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.6.2020

Zintenzivnění obchodní války mezi EU a USA na spadnutí

Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR) otevře k veřejné diskusi otázku celního zatížení na produkty k EU, které jsou zatíženy dodatečným clem z důvodu prohraného panelu Světové obchodní organizace (WTO) v případu Airbus. Tato veřejná konzultace bude zahájena 26. června a potrvá přesně 1 měsíc. Poté USTR vyhodnotí došlé návrhy a komentáře.


12.6.2020

USA - Nouzový stav vyhlášený 1. března na federální úrovni je stále v platnosti, stejně tak omezení pro cesty do USA

Všech 50 států federace však již přistoupilo k postupnému odstraňování zavedených omezujících opatření. Dovoz a vývoz není omezen.


23.3.2020

Vývoz do USA není kvůli koronaviru omezen

K pondělku 23. 3. je v USA evidováno více než 35 000 případů onemocnění Covid-19. Nejvíce zasaženými státy jsou New York, Washington a Kalifornie. Dovoz a vývoz zemědělských a potravinářských produktů do a z USA není nijak omezen.


12.3.2020

První oficiální prezentace moravských vín na veletrhu Vinexpo New York 2020

Představitelé 9 moravských vinařství ve dnech 2. - 3. března 2020 prezentovali vína z ČR v rámci oficiální účasti, kterou zorganizovala česká ambasáda ve Washingtonu D.C. ve spolupráci s MZe.


21.1.2020

Dny českého piva v USA 2019 ve znamení osvěty i ochutnávek

Na přelomu září a října 2019 vystoupil v rámci Dnů českého piva v USA americký spisovatel, novinář a pivní znalec Evan Rail v sérii přednášek, které česká ambasáda ve Washingtonu uspořádala jako marketingový projekt ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR na Východním pobřeží. Hlavními tématy byly historické souvislosti, způsoby vaření piva a vážné i humorné aspekty české pivní kultury.


10.9.2019

Dny české zemědělské techniky v USA – letos v Illinois

Výstaviště v Decatur, Illinois a prestižní výstava Farm Progress Show se ve dnech 27. – 29. srpna 2019 stala dějištěm letošních Dní české zemědělské techniky v USA. Své stroje přijely osobně představit čtyři společnosti – Farmet, Zetor, Eurobagging a Rožmitál. Moderní design a kvalitní zpracování pak demonstrovaly v rámci společného stánku organizovaného v rámci projektu ekonomické diplomacie zemědělského diplomata ČR v USA za finančního přispění ze strany Ministerstva zemědělství ČR.


22.7.2019

Význam pivovarnictví pro americkou ekonomiku

Podle nedávno zveřejněné studie přispívá pivovarnický sektor v úctyhodné výši 328,4 miliard amerických dolarů k hrubému domácímu produktu USA, což v podílovém vyjádření dosahuje hodnoty 1,6 %. Tuto studii si nechal zpracovat Beer Institute – nevládní organizace zastupující především velké a střední pivovary v USA, distribuci a dovoz.


13.6.2019

Americká strategie boje proti plýtvání potravinami

Potraviny ve Spojených státech amerických tvoří největší část odpadu běžných domácností. Podle statistik končí 30 – 40 procent potravin běžně v popelnicích. Federální vláda USA chce proto zvýšit úsilí situaci změnit a publikovala v říjnu roku 2018 teze své nové strategie zabývající se plány na snižování plýtvání potravinami. Vzhledem k tomu, že plány a konkrétní činnosti budou dokončeny až v roce 2020, v současné chvíli je k dispozici nedávno aktualizovaná verze.


4.6.2019

Soudní rozepře dvou největších amerických pivovarů o kukuřičný sirup

Soud v americkém Wisconsinu přikázal minulý týden největší americké pivovarské společnosti Anheuser-Busch přestat používat ve svých reklamách narážky, že pivo druhé největší pivovarské společnosti MillerCoors obsahuje kukuřičný sirup (škrob). Není to však z důvodu, že by toto tvrzení nebylo pravdivé, ale bez dalšího kontextu může uvést spotřebitele v omyl.


20.5.2019

České suroviny a technologie pro severoamerické pivovary

V rámci konference a výstavy pro řemeslné (tzv. craft) pivovary v USA se představily české společnosti na prezentačním fóru s názvem Brewing Like Czechs Do.

zobrazit po