přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
17.9.2021

Americký zemědělský gigant Cargill bude odměňovat pěstitele za ochranu životního prostředí

Zařazení pěstitelé budou muset do příští sezóny zavést zemědělské postupy (obdoba evropského greeningu) dle vlastního výběru – pěstování krycích plodin, bezorebné postupy, ponechání půdy ladem atd. Cargill pověřil společnost Regrow k asistenci pěstitelům k měření, vykazování a ověřování v oblasti uhlíku pomocí dat z polí, dálkového průzkumu a modelování stavu plodin a půdy.


10.9.2021

Americká vláda vyplatí pracovníkům v zemědělství kvůli covid-19 podpůrnou dávku

Federální ministr zemědělství Tom Vilsack u příležitosti oslav svátku práce (Labor Day) vyhlásil podpůrný program ve výši 700 mil. USD, který míří na všechny pracovníky v sektorech zemědělství, zpracování masa a prodeje potravin. Každý legálně zaměstnaný pracovník obdrží jednorázovou částku do výše 600 USD jako úlevu na výdajích vzniklých v důsledku pandemie.


27.8.2021

AMP v Karibiku hrozbou pro exporty vepřového z USA

Američtí producenti a obchodníci s vepřovým masem, ale i federální ministerstvo zemědělství (USDA) velmi pozorně sledují nedávný výskyt AMP v Dominikánské republice. Kdyby se totiž nákaza dostala na sousední Portoriko, hrozí rizika pro vývoz vepřového masa z celých Spojených států amerických.


20.8.2021

USA zakážou používání insekticidu chlorpyrifos

Agentura pro ochranu životního prostředí EPA zakáže používání tohoto pesticidu, který se v USA relativně hojně používá např. u ovoce a zeleniny.


13.8.2021

Systém transparentnosti trhu se skotem v USA z pokynu prezidenta Bidena

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) oznámilo, že od tohoto týdne bude pravidelně vydávat dvě nové zprávy založené na údajích z povinných hlášení hospodářských zvířat. Účelem je poskytnout detailní přehled o obchodech se skotem a tím podpořit spravedlivé podmínky na trhu.


9.7.2021

Kvůli výskytu listérie musí být z amerického trhu staženo téměř 4 tis. tun kuřecího masa

Americká společnost Tyson Foods stahuje z trhu téměř 4 tisíce tun mraženého kuřecího masa (tepelně zpracovaného), které mohlo být kontaminováno bakterií listérie. Maso a výrobky z něj bylo údajně zpracováno v závodě ve městě Dexter (stát Missouri) a pochází z období od konce prosince 2020 do poloviny dubna 2021.


11.6.2021

USA plánují napumpovat 4 mld. USD do kritických dodavatelských potravinových řetězců

S odkazem na zkušenosti získané během pandemie Covid-19 a narušení dodavatelských řetězců, o kterých jsme dříve informovali, vydalo federální ministerstvo zemědělství (USDA) iniciativu Build Back Better. Uvedené finanční prostředky budou vynaloženy na posílení potravinového systému, podporu výroby potravin, lepší zpracování, investice do distribuce a agregace a tržních příležitostí.


4.6.2021

Doručování potravin dronem je v USA už realitou

Izraelsko-americká společnost Flytrex rozšiřuje svůj program doručování zboží pomocí dronů ve městě Fayetteville ve státě Severní Karolína poté, co získala povolení Federálního úřadu pro letectví (FAA) k přeletům nad lidmi. Drony tak budou doručovat objednávky z řetězce Walmart a dalších místních obchodů. Jde zatím o geograficky omezenou službu.


28.5.2021

Aktuální trendy v oblasti produktů ekologického zemědělství v USA

Pandemie koronaviru zásadním způsobem ovlivnila životy většiny lidí a řadu ekonomických odvětví poznamenala velmi negativně. Existují však obory, které z nastalé situace těží určité výhody. Mezi ně spadá i prodej biopotravin.


21.5.2021

FDA otevírá online přístup pro zasílání povinných informací pro dovozce potravin do USA

Americký úřad pro potraviny a léčiva FDA otevřel online portál pro dovozce v rámci programu ověřování zahraničních dodavatelů (Foreign Supplier Verification Program). Týká se dovozců potravin a surovin pro jejich výrobu stejně jako dovozců krmiv pro zvířata. Tento portál slouží jako specializovaný a zjednodušený způsob, jak mohou dovozci elektronicky předkládat FDA záznamy z programu FSVP.

zobrazit po