přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední
14.12.2017

Srbsko otevřelo kapitolu 30

Členské země EU umožnily Srbsku otevřít již 12. kapitolu přístupových jednání. Kapitola 30 upravuje mezinárodním vztahy. Splnění podmínek této kapitoly nepochybně přinese řadu změn i do srbského zemědělství.


28.11.2017

Centrální banka Bosny a Hercegoviny: Více peněz od diaspory

V zahraničí žijící a pracující obyvatelé BaH poslali do země za prvních šest měsíců roku 1, 846 miliard konvertibilních marek (tj. cca 930 milionů EUR).


28.11.2017

EU umožnila Bosně a Hercegovině bezcelní vývoz ryb na svůj trh

Stabilizační a asociační dohoda mezi BaH a EU předpokládala bezcelní vývoz již od 1. února tohoto roku, nicméně Evropská komise umožnila bezcelní dovoz 500 tun ryb z Bosny a Hercegoviny až v tomto čtvrtletí.


27.10.2017

B&H: Nedostatek krmiv přiměl úřady povolit dovoz GMO sóji

Agentura pro bezpečnost potravin Bosny a Hercegoviny (Agencija za bezbjednost hrane BiH) z důvodu nedostatku krmiv vydává povolení dovážet a prodávat krmiva obsahující geneticky modifikované organizmy, především GMO sóju. Krmiva vyrobená z geneticky modifikovaných plodin musí být v souladu s platnou BaH legislativou viditelně označena. Maso, mléko a vejce z chovů využívajících k výživě zvířat již označeny být nemusí.


27.10.2017

Srbsko blízko možnosti čerpat prostředky IPARD

26. listopadu přijíždí do Bělehradu představitelé Výboru pro zemědělství a rurální rozvoj Evropské komise zkontrolovat, zda Srbsko splnilo všechny podmínky akreditace pro realizaci před přístupového programu IPARD.


4.9.2017

Srbsko zvýšilo dovolený obsah aflatoxinů

Publikováním nového znění vyhlášky zvýšilo Srbsko od září tohoto roku povolený obsah aflatoxinů v mléce z 0,050 mikrogramů na kilogram na 0, 25 µg/kg.


28.8.2017

Zemědělství Regionu Západní Balkán postihlo sucho, úroda některých plodin nižší až o 60%

Letošní sucho a vysoké teploty citelně postihly zemědělství balkánských zemí. Neúroda se projeví i na celkovém růstu HDP postižených zemí.


28.8.2017

Srbsko dále očkuje proti moru prasat

Přes ohlašované ukončení vakcinace, které proběhlo médii především ve spojení se vstupem německé společnosti Tönnies, bude Srbsko v tomto způsobu ochrany zvířat pokračovat nejméně do konce roku.


14.7.2017

Možnost koupě zemědělské půdy v Srbsku se odkládá

Ministerstvo zemědělství Republiky Srbsko připravuje změnu zákona o zemědělské půdě. Cílem je znemožnit prodej zemědělské půdě cizincům, který měl být možný již do 1. září tohoto roku.


20.6.2017

Quentin Royer: Delhaize i po změně vlastníka v Srbsku pokračuje

Nizozemský Ahold, který před rokem dokončil spojení s belgickou skupinou Delhaize a je čtvrtým největším řetězcem v Evropě zůstává v Srbsku.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední