přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
1.4.2021

Černá Hora nemá vlastní výrobu trvanlivého mléka

Jak uvedl portál „e-Kapija“, Černá Hora se dlouhodobě potýká s přebytkem syrového mléka v období od května do počátku turistické sezóny a poté od ukončení turistické sezóny do konce roku, protože žádná mlékárna v Černé Hoře nevyrábí trvanlivé mléko.


26.3.2021

Srbsko v dubnu zveřejní výzvu k čerpání subvencí do zemědělství

Srbsko chce počátkem dubna zveřejnit informace o nových subvencích do zemědělství, kde hlavní podpora bude cílena na chov dobytka a ovocnářství. Během návštěvy obce Kosjerić srbský ministr zemědělství na příkladu nákupu traktoru vysvětlil, jak tyto subvence budou vypadat.


19.3.2021

Srbská autonomní oblast Vojvodina cíleně investuje do systémů snižujících škody, které způsobují klimatické změny

Autonomní oblast Vojvodina investuje do systému ochrany proti krupobití, který se bude zakládat na třech meteorologických radarech a odpalovacích stanicích raket se směsí zabraňující vznik krupobití.


12.3.2021

Srbsko chystá expanzi svých zemědělských a potravinářských výrobků na trh zemí Perského zálivu

Jak uvedl portál „e-kapija“, ministr zemědělství Srbska během své pracovní návštěvy Spojených arabských emirátů uvedl, že tento trh je naprosto otevřený pro zemědělskou a potravinářskou produkci ze Srbska a to především pro ovoce, mléko a mléčné výrobky, ale také med a výrobky z medu, víno, těstoviny a další zemědělské produkty jako jsou kukuřice nebo krmiva. Velký zájem je rovněž o kvalitní bio potraviny.


5.3.2021

Závislost Černé Hory na dovozu potravin

Jak uvedl portál „e-kapija“ Černá Hora v roce 2020 dovezla ze zahraničí potraviny v celkové hodnotě 395 mil. EUR, v roce 2019 to bylo dokonce 475 mil. EUR. Nižší dovoz potravin v loňském roce byl způsobený zejména propadem v turistickém ruchu. Kvůli pandemii způsobené virem COVID – 19, přijelo do Černé Hory meziročně o 1 milión návštěvníků méně.


26.2.2021

V Srbsku byl zahájen provoz nového výrobního závodu společnosti Barry Callebaut

Jak uvedl portál „e-kapija“, v těchto dnech zahájil v průmyslové zóně u Nového Sadu provoz výrobní závod společnosti Barry Callebaut, která je globální lídr ve výrobě kvalitních výrobků z čokolády a kakaa. Nejmodernější výrobní závod je zároveň prvním výrobním závodem společnosti Barry Callebaut Group, který tato společnost vybudovala v jihovýchodní Evropě.


19.2.2021

Srbsko zaznamenává obrovský nárůst výroby krmiv pro domácí mazlíčky

Jak uvedl portál „e-kapija“ výroba a obchod s krmivy pro domácí mazlíčky se v Srbsku v posledních letech dynamicky rozvíjí. Jenom v roce 2020 Srbsko vyvezlo 39 118 tun těchto krmiv v hodnotě 89,5 miliónů EUR. V roce 2012 byla přitom hodnota vývozu více než desetkrát nižší – jenom 7,1 miliónů EUR a objem činil jen 8 280 tun.


18.2.2021

Proběhl webinář "Srbsko aktuálně - příležitosti pro české firmy"

Ve čtvrtek 18. února proběhl na platformě MS Teams webinář „Srbsko aktuálně - příležitosti pro české firmy“.


Datum konání: 18.2.2021  9:00 – 11:00

Webinář „Srbsko aktuálně – příležitosti pro české firmy“

Ministerstvo zemědělství ČR a Velvyslanectví ČR v Bělehradě (Srbsko) si vás dovolují pozvat na online seminář, který se uskuteční ve čtvrtek 18. února 2021 v 9:00 SEČ. Cílem…


12.2.2021

Zpřísnění veterinárního dohledu při dovozu masa z EU do Srbska

Jak uvedl portál „e-Kapija“, srbský ministr zemědělství, pan Branislav Nedimović, se dohodl na jednání se zástupci srbských jatek, že je zapotřebí se více orientovat na domácí produkci kvalitního masa. V Srbsku, stejně jako v sousední Bosně a Hercegovině, působí problém zvýšený dovoz masa ze zemí EU. 

zobrazit po