přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
15.1.2021

Chorvatská společnost FORTENOVA vybrala společnost NOMAD FOODS pro jednání o prodeji divize mražených potravin

Jak uvedl 11. ledna 2021 „Jutarnji list“ chorvatská společnost FORTENOVA (dříve AGROKOR) vybrala do závěrečného jednání o prodeji divize mražených potravin, která zahrnuje společnosti Ledo plus (Chorvatsko), Ledo Čitluk (Bosna a Hercegovina) a Frikom (Srbsko), britsko-americký koncern Nomads Foods.


8.1.2021

MEGGLE předalo svoji mlékárnu společnosti FORTENOVA GRUPA

Dne 31. 12. 2020 předala globální mlékárenská společnost MEGGLE svoji mlékárnu v Osijeku (Chorvatsko) společnosti FORTENOVA GRUPA, která ji již dříve odkoupila. MEGGLE má na Balkáně stále ještě dvě mlékárny a to ve městě Kragujevac v Srbsku a ve městě Bihać v Bosně a Hercegovině.


18.12.2020

Srbská mlékárna Pešterka plánuje investici do balících linek pro mléko a sýry

Jak uvedl portál „e-Kapija“ mlékárna Pešterka, která se nachází v blízkosti obce Leskovo u Tutinu na Pešterské vysočině v Srbsku, plánuje investici do rozšíření kapacity své výroby.


15.12.2020

Propad cen masa v Srbsku

Jak uvedl portál e-Kapija v Srbsku během posledního měsíce spadly ceny masa, a to jak vepřového tak i hovězího pod výrobní náklady.


4.12.2020

Srbsko přijalo usnesení o preferenčním dovozu vína z EU

Vláda v Srbsku přijala usnesení o preferenčním dovozu vína ze zemí Evropské unie, které vstupuje v platnost 5. 12. 2020 a je určeno na období 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021. Tímto usnesením se stanovují podmínky rozdělení celkové roční celní kvóty 2,5 mil. litrů pro preferenční dovoz vína původem z Evropské unie.


27.11.2020

Srbsko očekává vyhlášení výzvy k čerpání prostředků z fondů IPARD na budování a vybavování stájí

Jak uvedl portál „e-Kapija“ v Srbsku se na přelomu tohoto a příštího roku očekává vyhlášení výzvy pro čerpání prostředků z fondu IPARD, která se bude vztahovat na výstavbu a vybavení stájí a rovněž na nákup zemědělské mechanizace a traktorů.


20.11.2020

Srbsko chce zavést podporu na zavádění nových technologií do potravinářské výroby

Srbský ministr zemědělství oznámil, že Srbsko v nadcházejícím období přijme vládní nařízení k zavádění nových technologií do výroby a také připraví první atlas potravinářského průmyslu v Srbsku.Vládním nařízením chtějí v Srbsku motivovat investory, aby zaváděli nové technologie do výroby potravin.


13.11.2020

Zotavení srbského pivního průmyslu se očekává až v roce 2022

Zrušení koncertů, fotbalových a jiných sportovních utkání, prázdné hotely, omezení provozu restaurací a kaváren a celkově menší společenské aktivity z důvodu pandemie způsobené virovou nákazou COVID - 19 vedly k pádu spotřeby piva v Srbsku za období březen až srpen tohoto roku oproti stejnému období loňského roku o 10 %.


6.11.2020

Do konce tohoto roku se očekává dokončení ratifikace dohody mezi Srbskem a zeměmi Eurasijské ekonomické unie

Jak uvedla agentura „Tanjug“ horní komora ruského parlamentu v úterý 3. 11. 2020 ratifikovala Dohodu o zóně volného obchodu mezi zeměmi Euroasijské ekonomické unie (EAEU) a Srbskem.


30.10.2020

Srbská společnost Budimka zabývající se zpracováním ovoce intenzifikuje výrobu

Firma Budimka z města Požega v Srbsku, poté co byla privatizována a před čtyřmi měsíci opětovně zahájila provoz, oznámila, že její stávající výrobní linky pracují na plnou kapacitu.

zobrazit po