přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Tender na dovoz 1,5 miliónu tun krmného ječmene do Saúdské Arábie

1.8.2017

Saúdskoarabské království je jedním z největších světových dovozců ječmene. Ve čtvrtek 20. července 2017 vyhlásila organizace SAGO (Saudi Grains Organization) tender na dovoz 1,5 milionu tun krmného ječmene, na zmíněnou komoditu letos v pořadí již čtvrtý. Všechny řádně zaregistrované zahraniční obchodní firmy u SAGO byly o záměru vyrozuměny písemně v předstihu. V termínu do uzávěrky nabídek (21. 7. 2017) podle vyhlášených podmínek předložilo návrhy dvacet zahraničních obchodních společností.

Podle informací, které zveřejnily noviny Asharq Al-Awsat se sídlem v Londýně, všech 20 mezinárodních společností, které se zapojily do soutěže na podzimní dodávky, jsou výhradně společnosti specializující se na obchod s obilovinami.
Ječmen je požadován z letošní sklizně od světových producentů pro vykládku v přístavech Saúdské Arábie v září a říjnu. Dodávky budou rozděleny do 25 individuálních lodních zásilek, každý o hmotnosti 60 000 (+/- 10%) tun. Zhruba 1,08 milionu tun budu určeno do vykládkových přístavů u Rudého moře a 420 000 tun bude směrováno do přístavů v Perském zálivu.

Společnost SAGO, dříve známá jako Grain Silos & Flour Mills Organization (GSFMO), byla pověřena zajišťováním dovozu krmného ječmene do Saúdské Arábie na podzim roku 2016.

SAGO je považována za jednu z předních národních organizací, které mají významnou roli při dosahování cílů saudskoarabského hospodářského rozvoje. Organizace byla založena královským dekretem v roce 1972. Mezi hlavní cíle, které má SAGO plnit, je zřizování a provoz mlýnů na obilí, výroba mouky a fungování výroben krmných směsí pro hospodářská zvířata. Významnou roli má SAGO pro vládu ve smyslu zajišťování funkce státního fondu tržní regulace resp. státních hmotných rezerv.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem