přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední
17.10.2018

Saudi Agrofood 2018 – s již tradiční účastí českých exportérů na největší zemědělsko-průmyslové výstavě v zemi

Již 3. rokem po sobě přilákala nejvýznamnější sektorová výstava v největší arabské zemi Blízkého východu české exportéry k přímé účasti na národním stánku, který v rámci Projektu ekonomické diplomacie z finančních prostředků Ministerstva zemědělství zajistil zastupitelský úřad v Rijádu, aby prezentovali své výrobky a služby místním importérům a distributorům.


24.9.2018

Saudský úřad pro kontrolu potravin a léčiv (SFDA) zahajuje strategii pro podporu zdravé výživy

Podle dnes zveřejněné tiskové zprávy (23. 9.) úřad SFDA (Saudi Food and Drugs Authority) minulý týden slavnostně zahájil pod záštitou ministra zdravotnictví a předsedy SFDA Dr. Tawfiq Bin Fawzan Al Rabia strategii pro uplatňování zásad zdravé výživy. Řada předních světových výrobců a místních dovozců potravin a nápojů v této souvislosti podepsala se SFDA dobrovolný závazek, který zahrnuje snížení obsahu cukru, soli a tuku v jejich produktech a uvádění seznamu povinných údajů na štítcích obalů.


21.8.2018

Výstava o jídle a pohostinství v Ománu se bude konat v říjnu 2018

Food & Hospitality je výstava o jídle a pohostinství a s nimi spojenými obchodními aktivitami a je považována za jednu z největších událostí svého druhu v Ománu. Bude se konat od 15. do 17. října 2018 v Oman Convention & Exhibition Centre.


1.8.2018

Očekávaný návrat k růstu spotřeby nealkoholického piva v Saúdské Arábii do roku 2022

Prodej piva bez alkoholu v Saúdské Arábii by měl pokračovat v růstovém trendu ve výhledu dalších pěti let, jak uvádí zpráva Euromonitor International z června tohoto roku. Společnosti, které jsou v nealkoholickém pivu zastoupeny v Saúdské Arábii, se budou nadále z pohledu marketingových aktivit soustřeďovat více na zviditelnění prostřednictvím sociálních médií ve smyslu budování značky.


4.6.2018

Ministerstvo zemědělství Saúdské Arábie zve dodavatele v oboru vodohospodářství k účasti na workshopu k programu "Zlepšení kvality pitné vody" ve východní provincii

Program byl zpracován ke zlepšení dodávky pitné vody jak z hlediska kvality, tak kvantity a skládá se z několika projektů, které budou brzy zahájeny v několika městech východní provincie saúdskoarabského království.


17.5.2018

Čeští exportéři z agrárně – potravinářského sektoru se úspěšně prezentovali na odborné výstavě v Ománu

Druhého ročníku specializované výstavy v oboru zemědělství a potravinářství se v Muscatu účastnili na národním stánku České republiky zástupci čtyř českých výrobců, aby představili své produkty a služby pro dynamicky se rozvíjející trh v Sultanátu Omán. Podle jejich vyjádření v závěru třídenní akce, kterou ZÚ Rijád zorganizoval jako projekt ekonomické diplomacie (PROPED), proběhla řada slibných jednání ve smyslu budoucích obchodních případů.


26.4.2018

Ministerstvo životního prostředí, vody a zemědělství bude realizovat první tři projekty na zlepšení kvality pitné vody ve východní provincii Dammam

Podle článku v deníku Saudi Gazette, publikovaném 21. 4. 2018, ministerstvo (MEWA – Ministry of Environment, Water and Agriculture) bude v brzké době rekonstruovat a rozšiřovat vodovodní řady v šesti městech: Dammam, Al-Qatif, Al-Jubail, Al-Ahsa a Buqaia, které by rovněž vyřešily současný problém s vysokým obsahem soli v pitné vodě.


21.3.2018

Spotřeba mléka a mléčných produktů pomůže udržet trend zvyšování spotřeby potravin v Saúdské Arábii s očekávanou roční mírou růstu 11,62% podle předpovědi na období let 2018-2023

Vysoký příjem na obyvatele v paritě kupní síly, rostoucí počet obyvatel orientujících se na zdravou výživu a zvyšující se zájem žen o konzumaci mléka je výčet jen několika faktorů, o kterých se předpokládá, že pomohou přispět k růstu spotřeby mléka a mléčných výrobků na úrovni 11,62% ročně během prognózovaného období 2018-2023.


12.2.2018

Saúdská Arábie bude budovat na pobřeží Rudého moře dalších devět odsolovacích zařízení

Saúdská Arábie plánuje vybudovat na pobřeží Rudého moře devět odsolovacích zařízení v hodnotě vyšší než 2 miliardy rijálů (SAR), což je ekvivalent cca 530 mil. USD. Oznámení poskytl tisku před několika dny ministr životního prostředí, vody a zemědělství Abdulrahman Al-Fadhli.


19.1.2018

Turistická víza do Saúdské Arábie

Otevírání Saúdské Arábie světu v ekonomické i kulturní oblasti v souvislosti s vládním programem (Vision 2030) začíná postupně uvádět do praxe změny ve společnosti, které království nepamatuje v celé dlouhé historii.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední