přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
25.9.2017

Spotřeba potravin v Saúdské Arábii se bude podle odhadů odborníků dále do roku 2018 zvyšovat a dosáhne hodnoty 91,9 mld SAR (24,5 mld USD)

Obor stravování a pohostinství, tvořící ucelený koncept pro rychlé občerstvení, restaurace i provozy hromadného a školního stravování (angl. food service), je v Saúdské Arábii na trvalém vzestupu. V saúdskoarabském království nedávno dosáhl výše 33,3 mld. SAR (8,87 mld. USD), což finančně představuje téměř polovinu trhu GCC.


29.8.2017

Almarai je nejlepší obchodní značkou v království Saúdské Arábie

Začátkem srpna publikoval deník Arab News zprávu, že společnost Almarai získala první místo v žebříčku YouGov BrandIndex Rating 2017. BrandIndex je uznáván jako objektivní kritérium vnímání postavení značky na světových trzích. Na rozdíl od jiných značkových zpravodajských služeb BrandIndex nepřetržitě měří veřejné hodnocení tisíců značek v desítkách odvětví.


1.8.2017

Tender na dovoz 1,5 miliónu tun krmného ječmene do Saúdské Arábie

Saúdskoarabské království je jedním z největších světových dovozců ječmene. Ve čtvrtek 20. července 2017 vyhlásila organizace SAGO (Saudi Grains Organization) tender na dovoz 1,5 milionu tun krmného ječmene, na zmíněnou komoditu letos v pořadí již čtvrtý. Všechny řádně zaregistrované zahraniční obchodní firmy u SAGO byly o záměru vyrozuměny písemně v předstihu. V termínu do uzávěrky nabídek (21. 7. 2017) podle vyhlášených podmínek předložilo návrhy dvacet zahraničních obchodních společností.


14.6.2017

SAGO – privatizační proces – VÝZVA ČESKÝM INVESTORŮM

Organizace SAGO byla založena vládou KSA v r. 1972 a její hlavní cíle byly stanoveny: - zřizování a provozování obilních sil, mlýnů a výroben krmných směsí; - nákup a dovoz obilovin, jakož i zajištění státních rezerv pro zvládnutí krizových situací.


12.6.2017

Dovozy potravinářské pšenice a krmného ječmene do Saúdské Arábie

V obou případech se jedná o státní tendry, do kterých se může přihlásit kvalifikovaný dodavatel. V případě krmného ječmene, tendr na dovoz v roce 2017 byl vyhlášen v květnu letošního roku.