přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
12.2.2018

Saúdská Arábie bude budovat na pobřeží Rudého moře dalších devět odsolovacích zařízení

Saúdská Arábie plánuje vybudovat na pobřeží Rudého moře devět odsolovacích zařízení v hodnotě vyšší než 2 miliardy rijálů (SAR), což je ekvivalent cca 530 mil. USD. Oznámení poskytl tisku před několika dny ministr životního prostředí, vody a zemědělství Abdulrahman Al-Fadhli.


19.1.2018

Turistická víza do Saúdské Arábie

Otevírání Saúdské Arábie světu v ekonomické i kulturní oblasti v souvislosti s vládním programem (Vision 2030) začíná postupně uvádět do praxe změny ve společnosti, které království nepamatuje v celé dlouhé historii.


6.12.2017

České mlékárny představily svou nabídku pro saúdskoarabský trh

V rámci projektu EU Milky Way se pod patronací Českomoravského svazu mlékárenského (ČMSM) ve dnech 27. až 29. listopadu2017 prezentovaly na výstavě HoReCa Rijád společnosti Polabské mlékárny, Accom, Tatra Hlinsko a zástupce obchodní firmy Laktos.


21.11.2017

Ministerstvo zemědělství Saúdské Arábie vyhodnotilo výběrové řízení ke zkvalitnění chovu ryb

Ministerstvo životního prostředí, vody a zemědělství (MEWA) schválilo projektovou zakázku ve výši přibližně 10 milionů SAR (rijálů), která byla udělena společnosti Saudi Aquaculture Society za účelem monitorování a zlepšení genetických zdrojů (GR) v chovu ryb.


24.10.2017

Komisař Hogan pokračuje v diplomatické ofenzívě v Saúdské Arábii a Íránu

Komisař pro zemědělství a rozvoj venkova komisař Phil Hogan bude pokračovat v řadě diplomatických ofenzív z pověření evropských výrobců potravin a nápojů návštěvami v Saúdské Arábii a Íránu ve dnech 7. až 13. listopadu 2017. Jako obvykle bude komisař Hogan doprovázen podnikatelskou delegací EU 28.


25.9.2017

Spotřeba potravin v Saúdské Arábii se bude podle odhadů odborníků dále do roku 2018 zvyšovat a dosáhne hodnoty 91,9 mld SAR (24,5 mld USD)

Obor stravování a pohostinství, tvořící ucelený koncept pro rychlé občerstvení, restaurace i provozy hromadného a školního stravování (angl. food service), je v Saúdské Arábii na trvalém vzestupu. V saúdskoarabském království nedávno dosáhl výše 33,3 mld. SAR (8,87 mld. USD), což finančně představuje téměř polovinu trhu GCC.


29.8.2017

Almarai je nejlepší obchodní značkou v království Saúdské Arábie

Začátkem srpna publikoval deník Arab News zprávu, že společnost Almarai získala první místo v žebříčku YouGov BrandIndex Rating 2017. BrandIndex je uznáván jako objektivní kritérium vnímání postavení značky na světových trzích. Na rozdíl od jiných značkových zpravodajských služeb BrandIndex nepřetržitě měří veřejné hodnocení tisíců značek v desítkách odvětví.


1.8.2017

Tender na dovoz 1,5 miliónu tun krmného ječmene do Saúdské Arábie

Saúdskoarabské království je jedním z největších světových dovozců ječmene. Ve čtvrtek 20. července 2017 vyhlásila organizace SAGO (Saudi Grains Organization) tender na dovoz 1,5 milionu tun krmného ječmene, na zmíněnou komoditu letos v pořadí již čtvrtý. Všechny řádně zaregistrované zahraniční obchodní firmy u SAGO byly o záměru vyrozuměny písemně v předstihu. V termínu do uzávěrky nabídek (21. 7. 2017) podle vyhlášených podmínek předložilo návrhy dvacet zahraničních obchodních společností.


14.6.2017

SAGO – privatizační proces – VÝZVA ČESKÝM INVESTORŮM

Organizace SAGO byla založena vládou KSA v r. 1972 a její hlavní cíle byly stanoveny: - zřizování a provozování obilních sil, mlýnů a výroben krmných směsí; - nákup a dovoz obilovin, jakož i zajištění státních rezerv pro zvládnutí krizových situací.


12.6.2017

Dovozy potravinářské pšenice a krmného ječmene do Saúdské Arábie

V obou případech se jedná o státní tendry, do kterých se může přihlásit kvalifikovaný dodavatel. V případě krmného ječmene, tendr na dovoz v roce 2017 byl vyhlášen v květnu letošního roku.