přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zvýšení kvóty na dovoz surovin pro výrobu dětské výživy

14.12.2017

Ruské ministerstvo zemědělství plánuje v roce 2018 zvýšení kvóty na dovoz surovin pro výrobu dětské výživy. Konkrétně se jedná o produkty jako telecí, hovězí, kuřecí a krůtí maso, brambory, hrášek, fazole, kukuřice, cukety, mrkev, dýně, cibule, brokolice a květák.

Obecně je vývoz masa a zeleniny ze zemí EU zakázán kvůli ruským sankcím, nicméně suroviny, které jsou určeny pro výrobu dětské výživy, je možné od května 2016 díky výjimce na základě nařízení č. 472 do Ruska dovážet. Vývoz se týká omezeného množství a může být realizován pouze na základě individuálního potvrzení ruského ministerstva zemědělství.

Vzhledem k tomu, že Rusko nemá dostatek vlastních kvalitních surovin pro výrobu dětské výživy, plánuje v roce 2018 zvýšit kvótu na 1 156,6 tun (z původních 750 tun).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem