přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zavedení povinných elektronických veterinárních osvědčení je posunuto na červenec 2018

5.1.2018

Ruské úřady původně plánovaly zavést elektronická veterinární osvědčení již od ledna 2018, avšak z důvodu nedostatečné technické připravenosti některých ruských regionů se její povinné spuštění posunuje o půl roku – na 1. červenec 2018.

V současné době jsou veškeré produkty živočišné výroby a zpracované výrobky doprovázeny osvědčeními v papírové podobě. Nově se ti, kterých se povinnost týká, registrují do systému „Merkurij“. Elektronizace celého systému je náročná a má řadu odpůrců.

Od 1. července 2018 se bude povinnost elektronicky registrovat veterinární osvědčení vztahovat na všechny, kdo nakládají se živými zvířaty a zbožím živočišného původu (farmáři, výrobci, obchodníci, prodejci atd.) Přesný seznam zboží, kterého se elektronická osvědčení týkají, vydalo Ministerstvo zemědělství Ruské federace a je k dispozici např. zde: http://help.vetrf.ru/images/9/97/Order648_20151218.pdf.

V zákoně existuje několik výjimek, kdy může být použita papírová forma osvědčení, jako např. v případě mimořádných událostí souvisejících s přírodními katastrofami; v oblastech, kde není funkční přístup k internetu nebo v případě, kdy doprovodné dokumenty obsahují tajné oficiální informace Ministerstva obrany Ruska, Ministerstva vnitra Ruska a dalších úřadů.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem