přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rusko zrušilo zákaz dovozu prasat a vepřového - export však zůstává omezen

14.12.2017

Rusko zrušilo zákaz dovozu prasat a vepřového na základě prohraného sporu ve WTO. Export kvůli sankcím ale stále zůstává velmi omezen.

Dne 6. prosince 2017 vypršel termín pro odstranění neoprávněného zákazu dovozu prasat a vepřového z Evropské unie do Ruska. Toto ultimátum dostalo Rusko na základě prohraného sporu ve WTO (Světová obchodní organizace). O odstranění zákazu v tento den informovala Federální služba pro veterinární a fytosanitární dozor (Rosselchoznadzor) Evropskou komisi. V dopise jsou zároveň uvedeny další podmínky nezbytné pro realizaci exportu (pravidla označování, doprovodné dokumentů atp.).

Pro ČR stále platí zákaz vývozu ze Zlínského kraje, jediného ohniska výskytu afrického moru prasat v ČR. Originál dopisu je uveden v příloze.

Přílohy

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem