přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rusko jako první na světě zaregistrovalo vakcínu proti Covid-19 pro zvířata

1.4.2021

Ruská Federální služba pro veterinární a fytosanitární dozor (tzv. „Rosselchoznadzor“) zaregistrovala do Registru zdravotnických prostředků pro zvířata nový preparát „Karnivak-Kov“. Jedná se o vakcínu proti Covid-19 určenou psům, kočkám nebo kožešinovým zvířatům.

Vakcínu vyvinulo „Federální centrum pro ochranu zdraví zvířat“, které je státní příspěvkovou organizací „Rosselchoznadzoru.

Klinické studie vakcíny „Karnivak-Kov“ začaly v říjnu 2020 a preparát byl testován na psech, kočkách, liškách, norcích a dalších zvířatech. Podle vyjádření Rosselchoznadzoru mělo po aplikaci protilátky 100 % vakcinovaných zvířat. Přesná doba účinnosti vakcíny zatím není přesně stanovena, protože stále probíhají analýzy. Nicméně aktuálně je tato doba podle vyjádření úřadu nejméně šest měsíců. Vakcína by se měla vyrábět v balení obsahujících 1, 50, 100 nebo 200 dávek.

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou (+420 702 169 426, nikolahruskova@mzecz).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem