přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České veterinární přípravky dobývají ruský trh

26.6.2020

Spolupráce v živočišné výrobě, genetický materiál, plemenný skot, veterinární léčiva a další související obory jsou ve vztahu k Rusku v posledních letech stále více perspektivní, což potvrzují i čísla.

Export očkovacích látek pro veterinární lékařství dosáhl v roce 2019 hodnoty téměř 30 mil. Kč a byl tak čtyřnásobný oproti roku 2018. Za první čtyři měsíce letošního roku vyrostl export očkovacích látek o 85% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku bez ohledu na celosvětové problémy spojené s pandemií kornaviru. V případě exportu býčího sperma došlo v loňském roce k nárůstu o 65% oproti roku 2018. I když je konkurence v těchto oborech na ruském trhu obrovská, české firmy vědí, jak uspět.

V květnu a červnu proběhly pod patronací zemědělské diplomatky dva online specializované semináře českých odborníků z firem „CBS-Czech Breeding Services“ a „Bioveta“ pro ruské partnery z řad majitelů a zaměstnanců mléčných farem. Právě tyto firmy jsou významnými dodavateli inseminačních dávek, resp. veterinárních preparátů na ruský trh. Praktické zkušenosti českých specialistů a školení zaměřená na řešení problémů při reprodukci mléčného skotu a moderní technologie chovu a krmení vysokoproduktivních dojnic, přilákaly několik desítek zájemců mezi ruskými farmáři. Partnerem a organizátorem seminářů na ruské straně byla firma Genoservis Rusko.

Organizace školení a předávání zkušeností, momentálně v online režimu, dává firmám možnost lépe udržet kontakty se svými ruskými partnery a zároveň zvýšit povědomí o svých produktech a službách. Pro Českou republiku je to příležitost, jak prezentovat práci českých chovatelů, kteří patří se svými výsledky ke světové špičce. Ruští partneři potvrzují, že právě tyto „doplňkové“ služby dodávají českému zboží vysokou přidanou hodnotu.

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou.(+420 702 169 426, nikolahruskova@mzecz)

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem