přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

AliExpress spouští v Rusku službu expresní dodávky potravin

4.9.2020

Projekt firmy AliExpress, který se bude nazývat „Esť“ se má zaměřovat na dodávky potravin, dětské výživy, krmiv pro domácí mazlíčky a základního zboží (např. hygienických potřeb, čisticích prostředků atp.) Cílem je dodávat zboží v den objednávky.

Projekt bude fungovat na modelu „marketplace“ ve spolupráci s ruskou službou „Samokat“, která se zabývá rozvozem potravin. Tato služba bude  dostupná nejprve v Moskvě a Petrohradu, v budoucnu by se měla rozšířit i do dalších měst, jako je např. Nižní Novgorod, Kazaň a Rostov na Donu. V zahajovacím režimu bude AliExpress nabízet potraviny a zboží pouze firmy „Samokat“, v dalších fázích plánuje spolupráci přímo s výrobci potravin a rozšiřování sortimentu. V řádu měsíců plánuje AliExpress zahájit spolupráci i s velkými obchodními řetězci v Rusku a nabízet jejich zboží.

Vzhledem k přetrvávajícím opatřením a obavám z dalších možných omezení v souvislosti se šířením Covid-19, je obchod potravinami v online formátu stále velmi perspektivním odvětvím.

 

Potravinářská výstava WorldFood Moskva se uskuteční, ale bez zahraničních vystavovatelů

Ve dnech 22. – 25. září 2020 se na moskevském výstavišti Krokus Expo uskuteční tradiční podzimní potravinářská výstava WorldFood Moscow. Organizátor, výstavní společnost Hyve (dříve ITE Group), se rozhodla výstavu uspořádat i ve složité situaci, kdy se zahraniční vystavovatelé nemohou v Moskvě osobně prezentovat ani výstavu navštívit. V Ruské federaci stále platí zákaz vjezdu cizinců ze třetích zemí s výjimkou Velké Británie, Turecka, Tanzanie a Švýcarska a letecké spojení se světem prakticky nefunguje. Firmy tak mohou být zastoupeny prostřednictvím svých ruských partnerů. Národní expozice MZe České republiky, kde se měly prezentovat české firmy, tak byla přesunuta na rok 2021.

Leitmotivem výstavy WorldFood se tak paradoxně stane myšlenka politiky náhrady dovozu (tzv. „importozaměščenije“) a prostor dostanou především domácí ruští potravináři. Doprovodné akce budou probíhat i v online formátu.

Podrobnější informace o výstavě jsou k dispozici na oficiálních stránkách: https://world-food.ru/Home

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou (+420 702 169 426, nikolahruskova@mzecz).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem