přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Libanon – celostátní karanténa platná do 14.4.2020

26.3.2020

Koronavir COVID 19 – Dle aktuální informace Ministerstva zdravotnictví je k dnešnímu dni v Libanonu hlášeno celkem 333 případů nákazy, celkem 6 úmrtí.

V souvislosti s šířící se pandemií  vyhlásil předseda vlády Libanonu Hassan Diab celostátní karanténu s platností do 14.4.2020. Lze předpokládat, že s tímto datem budou souviset všechna restriktivní opatření, jak hygienická, tak i bezpečnostní  a ekonomická.

Ekonomika země je paralyzována, státní úřady a banky jsou zavřené.

Mezinárodní letiště v Bejrútu je uzavřené pro osobní  dopravu. Letiště přijímá pouze nákladní letadla, dovoz zboží,  zemědělských komodit a potravin nebyl zastaven. Totéž platí pro přístavy v Libanonu, je povolen pouze dovoz zboží, osobní doprava byla zastavena.

Import potravin – probíhá bez omezení.

Zásobování obchodů s potravinami je zatím bez problémů, otevřené jsou potravinové řetězce, lékárny, benzinové stanice.

Vzhledem k přetrvávající  bankovní krizi v Libanonu  a zavřeným pobočkám všech komerčních bank doporučuje ZÚ Bejrút českým exportérům v těchto dnech neexpedovat zboží  do Libanonu a vyčkat do stabilizace celkové situace.

Pro aktuální informace  týkající se dovozu zboží, fungování libanonské státní správy, letiště a přístavů kontaktujte zemědělského diplomata v Libanonu.

Kontakt : Ing. Petr Sochor

                 E-mail : petr_sochor@mzvcz

                 Mobil : 00961 70 258 310

Bejrút, 26/3/2020

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem