přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Český polotvrdý sýr pronikl na libanonský trh

10.5.2018

Firmě Moravia Lacto a.s. se s novým výrobkem, sýrem Herold, podařilo prosadit na libanonském trhu mezi silnou evropskou konkurencí, zejména mezi výrobci sýrů z Francie a Itálie.

Sýr Herold se začne během června v Libanonu prodávat v obchodních řetězcích Spinney´s a Carrefour. Myšlenka exportu sýru Herold do Libanonu vznikla během incomingové mise libanonských dovozců v oblasti zemědělství do České republiky v říjnu 2017, organizované Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Po delší době se tak podařilo exportovat do Libanonu hotový mléčný výrobek. Mezi tradiční české exportní položky totiž patří hlavně komodity, především sušené mléko a sušená syrovátka. Export hotových mléčných produktů je obtížnější z důvodu krátké záruční lhůty a vysokých nákladů na leteckou přepravu.

Ukazuje se ale, že kvalitní český výrobek, za podpory šikovného místního obchodníka, si cestu na maloobchodní trh zemí Blízkého východu najde.

Autor: Petr Sochor, zemědělský diplomat Velvyslanectví ČR v Bejrútu

 

Ilustrační foto
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem