přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
24.10.2019

Říjnové nepokoje v Libanonu

Ve čtvrtek 17.10. večer propukly po celém Libanonu spontánní protivládní demonstrace, tentokrát však v nebývalém rozsahu. Za protesty je neustále se zhoršující ekonomická situace, kterou pociťují všichni obyvatelé Libanonu.


23.9.2019

Realizace projektu zaměřeného na zdokonalení produkčních kapacit libanonských farmářů

Česká ambasáda v Bejrútu oznamuje zdárné ukončení zemědělského projektu zaměřeného na zdokonalení produkčních kapacit libanonských farmářů. Projekt byl realizován v rámci rozvojového projektu Aid for Trade, jehož předmětem byla dodávka a instalace chladícího zařízení do skladu ovoce a zeleniny.


26.10.2018

Prezentace českých potravinářských výrobků v Libanonu

Ve dnech 19. – 20. října 2018 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR formou PROPEDu dvoudenní společensko-propagační akci nazvanou Grill and Czech Beer Party. Během této akce přední české společnosti v potravinářském oboru, tj. Budějovický Budvar, Interlacto, Váhala a Boneco prezentovaly své výrobky.


12.9.2018

České hovězí je opět v Libanonu

Čeští farmáři a obchodníci s jatečným skotem se po delší době vracejí do Libanonu. Poptávka je zejména po masném skotu plemen Limousine a Simentál.


10.5.2018

Český polotvrdý sýr pronikl na libanonský trh

Firmě Moravia Lacto a.s. se s novým výrobkem, sýrem Herold, podařilo prosadit na libanonském trhu mezi silnou evropskou konkurencí, zejména mezi výrobci sýrů z Francie a Itálie.


8.3.2018

Změny obchodních praktik na Středním východě

V Libanonu se výrazně změnilo obchodní prostředí. Velké tradingové společnosti již nemají prostor pro svoji činnost a zanikají. Koneční spotřebitelé hledají cesty k zefektivnění svých obchodních transakcí a přímo kontaktují výrobce.


9.2.2018

Řepný cukr – Libanon (označení českého řepného cukru je Krystal 45)

Následkem zrušení exportních kvót EU na řepný cukr došlo k tomu, že Evropa má velký nadbytek řepného cukru a tím pádem ceny zažily extrémní pád. Oproti stejnému období roku 2017 se dovozní cena cukru do Libanonu snížila o cca 100 USD/tuna.