přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
17.9.2021

Řešení energetické krize v Libanonu

V tomto týdnu začalo libanonské militantní hnutí Hizballáh dovážet íránské palivo do Libanonu s cílem zmírnit energetickou krizi, a to i přes riziko sankcí USA. Proč právě dovoz z Íránu? Důvodů je více, jak politických, tak i ekonomických.


10.9.2021

Zemědělská podpora UNIFILU zaměřená na zvýšení bezpečnosti potravin v jihovýchodním Libanonu

UNIFIL – mnohonárodnostní vojenská mise založená na základě rezoluce 425 Rady bezpečnosti OSN byla založena v roce 1978 v reakci na izraelskou invazi do Libanonu. Mise je každoročně prodlužována až do současnosti.


3.9.2021

Největším exportérem skotu do Libanonu je Brazílie

Tento týden bylo v brazilském přístavu Rio Grande naloženo celkem 20.000 kusů skotu, z toho 4.000 kusů pro Libanon a zbytek do Turecka. Jedná se o telata plemene Angus a Brangus, která byla křížena z evropských plemen. Pocházejí z farem v jižním státě Rio Grande do Sul a jsou ve věku od 7 do 12 měsíců v přibližné váze 250 kg /kus.


27.8.2021

Problémy s pitnou vodou v Libanonu

Více než 5 milionům obyvatel Libanonu, z toho 1 milionu uprchlíků, hrozí bezprostřední riziko ztráty přístupu k nezávadné vodě. Vzhledem k současné ekonomické krizi, nedostatku paliv a chemikálií nutných pro chod a údržbu vodovodních řádů, jsou dodávky nezávadné vody v akutním ohrožení.


20.8.2021

Libanon hledá cesty k navýšení exportu do Číny

S cílem navýšit zemědělský export do Číny se několik předních libanonských firem rozhodlo pro účast na veletrhu čínsko-arabských států, který se v těchto dnech koná ve městě Yinchuan, severozápadní čínské autonomní oblasti Ningxia Hui.


13.8.2021

Konec státních subvencí na pohonné hmoty v Libanonu – zdražení o 400 %

Libanonská Centrální banka poskytuje od 12. 8. 2021 úvěry na dovoz pohonných hmot pouze na základě tržní ceny místní měny (libanonské libry), čímž fakticky skončily státní dotace na nákup pohonných hmot. Tento krok znamená, že ceny pohonných hmot prudce porostou, předběžné informace naznačují novou cenu nedotovaného benzínu 95 oktanů za více než čtyřnásobek původní dotované ceny.


6.8.2021

Nárůst exportu libanonských vín

Export libanonského vína zaznamenal silný nárůst za 1. pololetí tohoto roku a představoval 36 % z celkového exportu nápojů. Hlavní exportní trhy jsou země EU, USA a Velká Británie. Důvodem, proč libanonská vína jsou více vidět zejména v USA, je silná devalvace místní měny.


11.6.2021

Podaří se export libanonského avokáda do ČR?

Poprvé jsou libanonská avokáda vyvážena do Velké Británie a Holandska prostřednictvím Nadace Reného Moawada ve spolupráci s libanonským velvyslanectvím ve Velké Británii. Nadace René Moawad vyškolila skupinu libanonských zemědělců, kteří přispěli k získání certifikátu Global Gap a dalších potřebných certifikací pro vstup na trhy Velké Británie a Evropské unie.


4.6.2021

Americký řetězec Pizza Hut zavírá své pobočky v Libanonu. Coca-Cola již odešla

Řetězec Pizza Hut oznámil, že „s těžkým srdcem“ opouští zemi po 27 letech působení na trhu. Vzhledem ke složité hospodářské situaci v Libanonu nebyl Pizza Hut nadále schopen nabízet své výrobky nejvyšší kvality, a proto byl nucen uzavřít celou svoji síť v Libanonu.


28.5.2021

Libanonské lahůdky lákají spotřebitele po celém světě

Deník Financial Times nedávno zveřejnil žebříček Top 50 světových prodejen delikates z celého světa, kde se umístily 2 libanonské obchody. Prvním ze dvou libanonských obchodů s potravinami a pochutinami na tomto seznamu je společnost Aziz Delicatesse, po desetiletí tradiční libanonský rodinný podnik se dvěma prodejnami v centru Bejrútu, Libanonu.

zobrazit po