přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Parafování bilaterálního protokolu o vývozu českého sladu do ČLR

9.4.2018

11. března 2018 byl v Praze mezi Ministerstvem zemědělství ČR a čínským úřadem pro kontrolu kvality AQSIQ (General Administartion of Quality Supervision, Inspection and Quarantine of the People´s Republic of China) slavnostně parafován text bilaterálního protokolu o vývozu českého sladu do ČLR.

Jedná se o první bilaterální protokol o vývozu českých potravin a zemědělských výrobků do ČLR v historii, který poprvé otevře dveře dovozu českého sladu do ČLR. Veškeré dosud vyvážené komodity podléhající zvláštnímu fytosanitárnímu či veterinárnímu schválení se do ČLR mohou vyvážet pouze na základ tzv. historického exportu. Po následném oficiálním podpisu protokolu na úrovni ministra či náměstka budou moci čeští exportéři nově vyvážet slad vyrobený z jarního ječmene.

V době expandujícího průmyslu minipivovarů v Číně se předpokládá zájem zejména o kvalitní speciální slady, které tak budou mít šanci se zařadit vedle českého chmele, který v posledních dvou letech obsadil příčku nejvyváženější české zemědělské komodity do ČLR.

 

1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem