přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nové administrativní posuny v českých žádostech o vývoz zemědělských produktů do ČLR

19.1.2018

V průběhu posledních tří měsíců došlo k několika administrativním posunům v řadě českých žádostí o vývoz vybraných zemědělských produktů. Nejvýznamnější je bezesporu informace, že v dubnu 2018 ČR navštíví čínská expertní mise, která bude mít za úkol vypracovat doporučení pro vyškrtnutí ČR ze seznamu zemí s nebezpečím nemoci BSE.

Po této fázi bude ČR umožněno konečně zažádat o vývoz hovězího masa. Kromě toho byla znovu zahájena procedura žádosti o vymazání ČR ze seznamu zemí s nebezpečím ptačí chřipky, která byla pozastavena v důsledku epidemie ptačí chřipky v roce 2017. Dalšími posuny bylo získání, vypracování a odevzdání dotazníků pro vývoz krmiv pro domácí mazlíčky, kde ČR usiluje o rozšíření seznamu schválených výrobců. Kromě toho probíhají finální jednání o konečné fázi podoby bilaterálního protokolu o vývozu českého sladu. Bilaterální protokol se začal projednávat po úspěšné čínské expertní misi, která ČR navštívila v červnu 2017.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem