přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nová čínská regulatorní opatření týkající se potravinových obalů a prostředků určených pro styk s potravinami by mohla zkomplikovat situaci exportérům

19.1.2018

V průběhu roku 2017 byla čínskou stranou přijata nová nařízení regulující některé chemické příměsi resp. škodlivost materiálů pro výrobu potravinových obalů a prostředků určených pro styk s potravinami.

Tato nařízení (GB 9685-2016 a GB 4806.1-2016) oprávněně vzbudila obavy některých exportérů nejen v rámci EU. Nařízení se týkají nejen obalů, ale i věcí a nástrojů (vařečky, nádobí, apod.), které jsou určeny k přímému styku s potravinami a jsou vyrobeny z plastů, kartonů, pryže, kovů, skla, atp. Dopad těchto opatření je v současné době analyzován, nicméně situaci komplikuje nízká dostupnost informací. Další informace v této věci budou uveřejněny na stránkách MZe.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem