přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nestlé plánuje další investice do výroby pet foodu v Číně

1.4.2021

Švýcarská společnost Nestlé oznámila, že hodlá investovat dalších více než 35 milionů USD do rozšíření svého produktového portfolia pet foodu vyráběného v Číně. Podle společnosti je v Číně silná poptávka po pet foodu z vysoce kvalitních surovin a vyváženými nutričními hodnotami.

Nestlé dělí rozvoj své produkce do dvou fází. V první fázi, která by měla být dokončena do konce roku 2021, se chtějí soustředit na rozšíření kapacit pro produkci prémiových produktů a veterinárních krmiv pro psy a kočky. Ve druhé fázi chtějí zavést pokročilejší technologie pro výrobu mokrých krmiv v konzervách. Pro Nestlé představuje výroba v Číně způsob, jak jednak více lokalizovat své produkty, ale i obejít různé vývozní omezení pro živočišné složky svých krmiv.

The China Pet Food Alliance uvedla, že čínský trh s krmivy pro domácí mazlíčky dosáhl v roce 2020 hodnoty přesahující 360 miliard korun českých, a odhaduje, že by v roce 2022 mohl dosáhnout hodnoty 510 miliard korun českých. S tím, jak se demograficky mění čínská společnost, začínají mnozí starší i mladí lidé žijící sami dávat přednost společnosti domácích mazlíčků, zejména psů. Pro své společníky pak chtějí to nejlepší a rádi si připlatí za kvalitu, kterou často vidí u krmiv z dovozu. Dovozy krmiv se mezi roky 2017 a 2018 více než zdvojnásobily a v následujícím roce vyrostly ještě téměř o polovinu. Výrazně však klesá podíl konzervovaných krmiv na celkových dovozech. V roce 2017 představovaly 43,5 % veškerých dovozů pet foodu, během prvních čtyř měsíců roku 2020 už pouze 23,6 %.

 

Ondřej Plaček
Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Pekingu
Mobil: +420 702 176 276, E-mail: ondrejplacek@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem