přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

ČLR od 1. 12. 2017 snižuje dovozní cla na vybrané spotřební zboží vč. některých potravin

30.11.2017

Opatření se týká například vybraných textilních produktů, kosmetiky, farmaceutik, ale i některých potravin. Seznam dotčených produktů obsahuje celkem 187 položek, z toho položky 1-33 jsou potraviny a nápoje (viz neoficiální překlad seznamu v příloze).

Českých exportérů by se konkrétně mohlo týkat např. snížení cel na dovoz sýrů, minerálních vod, dětských výživ (z ovoce a zeleniny), sušené zeleniny a vybraných druhů olejů. Na druhou stranu dovoz některých dalších položek, které čínská strana považuje za rizikové (kojenecké mléko, koj. výživa, masné výrobky, ryby) není pro české výrobce možný, jelikož ČR nedisponuje potřebnými vývozními (veterinárními či fytosanitárními) schváleními. ČR v této oblasti dosud požádala o vývozní schválení na maso, živé koně, ptactvo (kromě drůbeže), genetický materiál (skot), doplňky krmiv, slad a višně. Dovoz většiny tzv. "nízkorizikových" potravin je možný.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem