přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Budějovický Budvar se poprvé představil na mezinárodním pivním festivalu v čínském Qingdao

10.8.2017

Budějovické pivo letos poprvé mohou ochutnat návštěvníci jednoho z největších pivních festivalů v Asii - Qingdao International Beer Festival 2017 (QIBF). Tato čínská metropole piva letos opět hostí tradiční třítýdenní pivní festival, kde se prezentují největší světové pivní značky. Město Qingdao má ve výrobě piva dlouholetou historii a Budějovický Budvar se svou účastí na festivalu zařadil mezi klíčové české značky na čínském pivním trhu.

Více než desetimilionové přístavní město Qingdao je jednou z nejdůležitějších obchodně-dopravních tepen Číny a je považován za čínské hlavní město piva. Místní světoznámý pivovar "Tsingtao" založili v roce 1903 němečtí osadníci (oblast dnešního Qingdaa patřila mezi lety 1897-1914 pod názvem "Kiautschou" mezi německá zámořská území). Zdejší slavný světlý ležák plzeňského typu mohli tehdy ochutnat mj. i čeští námořníci z rakousko-uherského chráněného křižníku "Kaiserin Elisabeth", kteří se v roce 1914 zúčastnili obrany přístavu proti japonsko-britské invazi.

Relativně krátká německá přítomnost v oblasti zde ovšem zanechala překvapivě výraznou kulturní stopu, která se projevuje i v silné tradici pití piva, která na žádném jiném místě Číny nemá obdobu. I proto je Qingdao velmi slibným potenciálním odbytištěm českého piva. Festival, který probíhá více než tři týdny (letos je to 4. - 27. srpna 2017) každoročně přivítá několik milionů návštěvníků, především milovníků piva z kontinentální Číny.

Budějovické pivo je reprezentováno ve vlastním megapavilonu s kapacitou několika set lidí, a je točeno z celkem 20 výčepních zařízení. Při slavnostním otevřením festivalu podpořili Budvar svou účastí také zástupci českého velvyslanectví v Pekingu. Budějovický pavilon je umístěn přímo vedle hlavního stanu domácího pivovaru Tsingtao. Festivalu se účastní přední světové pivovary vč. pivovarů Heineken, HB, "Budweiser", aj. Budějovický Budvar se tedy letos se svým pavilonem zařadil mezi světové pivní giganty rovnocenným způsobem.

 

1

 

2

 

3

 

4
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem