přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
19.2.2021

Čínská diverzifikace zdrojů zemědělských vstupů

Čína v posledních letech čím dál více diverzifikuje dodavatele základních zemědělských komodit, což nutí tradiční vývozce inovovat a hledat nové způsoby, jak své zboží na čínském trhu zviditelnit. Pro čínské dovozce je samozřejmě nejjednodušší odkupovat velké objemy od jediného dodavatele, ale díky rostoucí čínské střední třídě, která preferuje výběr ze širšího sortimentu produktů, se v Číně uplatňuje i celá řada menších výrobců.


12.2.2021

Registrace českých sladoven a výrobců krmiv pro vývoz do Číny

Začátek února přinesl dobré zprávy pro české výrobce pet foodu, krmných směsí, krmných aditiv a sladu. Ministerstvo zemědělství České republiky se dohodlo s Ústřední správou cel Čínské lidové republiky na konkrétních podmínkách pro vývoz krmných směsí do Číny.


5.2.2021

Důvěra čínských spotřebitelů v importované potraviny dále oslabuje

Čínské úřady odhalily stopy koronaviru na mléčných jujube, které sice byly vyrobeny v Číně, ale jako surovina byla použita sušená syrovátka ze stejného zdroje na Ukrajině jako v případě kontaminované zmrzliny zachycené v polovině ledna.


29.1.2021

Propad cen třešní v Číně v důsledku kontaminace koronavirem

Epidemie COVID-19 již delší dobu mění způsob, jak čínští spotřebitelé vnímají importované potraviny. Ojedinělé nálezy jeho stop na importovaných potravinách vedly ke zvýšení poptávky po domácích masných produktech a poklesu cen importované produkce. Stejný osud v poslední době potkal také importované třešně.


15.1.2021

Miliony Číňanů jsou kvůli koronaviru opět v izolaci

Po delším období relativního klidu se Čína znovu potýká s rapidním nárůstem domácích případů COVID-19. Ve čtvrtek 14. ledna přibylo v Číně 144 nově nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek za posledních deset měsíců.


8.1.2021

Vývoz masných produktů do Číny se nadále komplikuje

Po většinu roku 2020 se dařilo zvyšovat objem masných produktů importovaných do Číny. Za první tři čtvrtletí uplynulého roku se podle údajů čínského ministerstva obchodu jednalo o 72% nárůst oproti stejnému období roku předchozího.


18.12.2020

Možnost nákazy prostřednictvím kontaktu s kontaminovanými potravinami nebo obalovými materiály je považováno za jedno z hlavní rizik při boji s COVID-19.

V uplynulých měsících začaly čínské úřady věnovat zvýšenou pozornost možnosti přenosu koronaviru prostřednictvím mražených potravin. Prakticky veškeré zásilky potravin v chladícím řetězci jsou testovány na stopy koronaviru, což vedlo k odhalení řady pozitivních případů zejména u mraženého masa a mořských plodů.


15.12.2020

Nestlé v Číně představilo nové rostlinné alternativy k masným produktům

Čínští spotřebitelé ve stále větší míře věnují pozornost rostlinným alternativám masa. Vedou je k tomu jednak stoupající ceny, ale v souvislosti s COVID-19 také rostoucí zájem o vlastní zdraví a z důvodu vyššího procenta obézních obyvatel zejména ve velkých městech i zájem o nízkokalorické potraviny.


Datum konání: 25.11.2020  9:00

Webinář na téma „Problematika e-commerce v Číně“

Ministerstvo zemědělství České republiky a Velvyslanectví České republiky v Pekingu si Vás dovolují pozvat na webinář na téma …


20.11.2020

Čína se bude soustředit na pěstování strategických obilovin

Čína tento týden vydala novou směrnici nabádající zemědělce, aby pěstovali více obilovin na úkor jiných plodin. Cílem tohoto opatření má být stabilizace domácí produkce pšenice, rýže a kukuřice tak, aby se Čína byla schopna vypořádat s nejistou situací ve světě.

zobrazit po