přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Obchod se Spojenými arabskými emiráty bez omezení

18.3.2020

Spojené arabské emiráty mezinárodní obchod se zemědělskými a potravinářskými produkty v souvislosti s opatřeními vůči šíření viru Covid-19 nijak neomezují, i s ohledem na potřebu dovážet 80 % potravin. Problémy však postihují export z Evropy komplikovaný nedostatkem přepravních kontejnerů.

Spojené arabské emiráty (SAE) oficiálně hlásí nízké počty nakažených, přesto nečekají a zavedly podobná opatření jako v ČR. Většina turistických atrakcí je zavřených, společenské akce a veletrhy se ruší nebo přesouvají na období od 1. 6. 2020 dále. Doporučuje se omezené vycházení, ale obchody jsou otevřené. Stejně tak jsou v provozu hotelová zařízení.

Mezinárodní obchod nijak omezen není, naopak se místní úřady ujišťují, že import do SAE pokračuje bez problému. Kvůli importu 80 % všech potravin se snaží SAE obchod zachovat. Jediný problém naopak hlásí s dovozem z evropských zemí, které nemají dost přepravních kontejnerů pro potřebné komodity.

V případě komplikací spojených s obchodem či distribucí v SAE neváhejte kontaktovat zemědělského diplomata Lukáše Zamrzlu (Lukas_Zamrzla@mzvcz).

Zpracoval: L. Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí, 18.3. 2020

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem