přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.4.2021

Blockchainova technologie přichází do emirátských supermarketů

Mezi největší změny v chování lidí na celém světě za poslední rok bude rozhodně patřit častější pohyb na internetu a sociálních médiích. Stejně tak musela zareagovat většina firem, a tím přenést své aktivity do světa e-commerce.


26.3.2021

Spojené arabské emiráty jsou potravinově zabezpečené, nikoli ale soběstačné

Uběhl již více než rok od počátku celosvětové pandemie a počátku veškerých opatření. Je tedy možnost většinu kroků porovnávat a analyzovat. Zajímavé může být například ohlédnutí za vyrovnáváním se potravinovou soběstačností v Emirátech.


19.3.2021

V SAE nastala nutnost změnit strategii exportu z retailu na e-commerce

Pro nás zákazníky to není nic nového. Přestup z klasického nakupování v obchodech na občasné online objednávky až po čisté nakupování online byl především v Praze pozvolný.


12.3.2021

Nové trendy v regionu Blízkého východu a jak cílit na místní spotřebitele

Minulý týden, přesněji 04. 03. 2021, jsem moderoval webinář na téma nových trendů v regionu GCC. Průběh byl rozdělen do dvou hlavních pasáží. Za prvé to byly trendy z mého pohledu, tedy někoho, kdo se v terénu pohybuje a v tomto regionu spolu s rodinou žije. Druhý pohled vycházel z dat, které má k dispozici Google na místní spotřebitele.


5.3.2021

Proběhl Gulfood Dubaj

Většina zemí ještě stále upírá oči především k informacím o pokračující krizi, k uzavírání dalších obchodů a omezování pohybu. Naštěstí je i pár výjimek, kde i za přísných opatření a restrikcí mohou nejen obchody a restaurace, ale také veletrhy fungovat. Takovou zemí jsou Spojené arabské emiráty.


Datum konání: 4.3.2021  9:00 – 10:30

Webinář "Nové trendy a akce pro region GCC v roce 2021"

Připojte se ve čtvrtek 4. 3. 2021 v 9:00 hod. k Webináři s Lukášem Zamrzlou, zemědělským diplomatem ve Spojených arabských emirátech. Představeny budou například zajímavé…


19.2.2021

Spojené arabské emiráty hledají pomoc se zemědělstvím ve vesmíru

Může to znít jako informace citovaná ze sci-fi knihy, ale není. Během loňského roku, kdy většina zemí řešila jen to jak se vypořádat s pandemií, Spojené arabské emiráty investovaly do projektů, které pomohou s problematickou potravinovou bezpečností.


12.2.2021

Potenciál trhu SAE v oblasti zdravých, BIO a veganských produktů

Od mého posledního článku k tématice organických produktů neuplynuly ani tři měsíce, a přes to se k tomu vracím. Rok 2020 je za námi a změny, které způsobil, jsou cítit od prvních dnů roku 2021. To se dá právě říct i v případě prodejního prostoru, který supermarkety ve Spojených arabských emirátech vyčleňují pro zdravé, organické a veganské produkty.


5.2.2021

Jak funguje podpora agrotechnologických firem v Abú Dhabí a proč je to zajímavé pro české exportéry?

Již v několika příspěvcích jsem zmínil, že se Spojené arabské emiráty snaží diverzifikovat svou ekonomiku, a snížit tím svou závislost na ropě. A jelikož se to daří především emirátu Dubaj skrze turismus a mezinárodní obchod, ostatní emiráty začínají následovat podobnou strategii.


29.1.2021

Investovaní do agro-technologií na Blízkém východě pandemie nijak nenarušila, naopak

I když se může zdát, že spolu s poklesem ekonomiky musely klesnout i investice do nových projektů, ne všude je to pravda. Například na Blízkém východě, především ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii, naopak pandemie urychlila připravované projekty a investice do potravinářských technologií.

zobrazit po