přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
17.9.2021

Uskuteční se Abu Dhabi Agricultural and Food Security Week

Nově vznikající projekt, který bude zaštiťovat několik akcí pořádaných během jednoho týdne, ponese název Abu Dhabi Agricultural and Food Security Week. Půjde o první konání nově vzniklého projektu a proběhne od 21. do 25. listopadu. Největší část akcí se bude konat v prostorách národního výstaviště Abú Dhabí ADNEC.


10.9.2021

Na Blízký východ míří první producent laboratorně kultivovaného masa

Venture kapitál katarského města Doha uzavřel spolupráci s americkou firmou Eat Just, která se specializuje na vegetariánské a veganské alternativy. Základem spolupráce je vybudování společnosti na produkci laboratorně kultivovaného masa uvnitř katarské free zóny QFZA.


3.9.2021

Státní holding ADQ nadále rozšiřuje své zemědělské aktivity

Jedna z největších emirátských společností ADQ spustila první udržitelnou potravinářskou výrobu v zemi. Podnik, otevřený uprostřed obchodní zóny ve městě Al Ain, má pomoci Emirátům získat prvenství v produkci čerstvých prémiových potravin v regionu. Jako další výhodu si od projektu slibují celkové snížení závislosti na dovozu těchto produktů ze zahraničí. Projekt získal název AgTech Park pro udržitelnou produkci a distribuci.


27.8.2021

Tržby řetězců v SAE stále rostou

Nedávno jsem psal o tom, že se do dubajských hotelů vracejí turisté. To samozřejmě navazuje také na prodeje obchodních řetězců. Podle aktuálních dat se naštěstí růst z prvního kvartálu 2021 nezastavil a nadále roste i teď.


20.8.2021

Společnost Pure Salmon přesunuje centrálu do SAE

Jedna z nejaktivnějších a nejprogresivnějších společností, zabývající se akvakulturou a především chovem atlantického lososa v uzavřených cirkulačních farmách, se stěhuje do Abú Dhabí.


13.8.2021

Když se chce, tak to jde, dokazuje Izrael

Spojené arabské emiráty se pro hodně obchodníků i politiků jeví jako země, která je velmi pokroková, moderní, businessově a produktově přesycena. Je pravdou, že je tato země určitě na vysoké úrovni ve všech zmíněných směrech.


6.8.2021

Další alternativy masa přichází do regionu GCC

V Spojených arabských emirátech stále roste poptávka po plant-based potravinách. Jelikož jsem se sám rozhodl na měsíc tento způsob života vyzkoušet (maso mám opravdu rád, ale všeho s mírou), musím uznat, že je nabídka místních řetězců velmi rozmanitá. Na to, že před pár lety speciální a zdravou stravu nepropagoval napřímo téměř nikdo, najdeme nyní tyto potraviny téměř všude.


30.7.2021

Je na čase si zvyknout na q-commerce, novotvar online podnikání

Poslední rok přinesl obrovské změny jak v našich životech, tak i v podnikání. Pokud něco pandemie zlepšila a urychlila, tak je to digitalizace podniků a vstup do online světa i těch největších zkostnatělých dinosaurů.


23.7.2021

Dubaj snad začíná normálně fungovat

Dubaj neoficiálně slaví jeden rok od otevření hranic turistům po přísných pandemických opatřeních, která platila do konce června 2020. Oficiální data dubajské turistické asociace uvádějí, že za prvních 11 měsíců od opětovného otevření hranic navštívilo tento emirát 3,7 milionů zahraničních návštěvníků.


16.7.2021

I přes úspěšné očkování většiny populace, omezuje emirát Abú Dhabí provoz po vzoru loňského roku

Není to tak dávno, kdy se úspěšně prezentovalo, že bylo více jak 93 % produktivní populace v tomto emirátu očkováno. Pro popohnání váhajících se rozhodlo, že od 20. srpna bude většina aktivit přístupná pouze očkovaným.

zobrazit po