přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zemědělská podpora UNIFILU zaměřená na zvýšení bezpečnosti potravin v jihovýchodním Libanonu

10.9.2021

UNIFIL – mnohonárodnostní vojenská mise založená na základě rezoluce 425 Rady bezpečnosti OSN byla založena v roce 1978 v reakci na izraelskou invazi do Libanonu. Mise je každoročně prodlužována až do současnosti.

UNIFIL tento týden podpořil místní komunity v jihovýchodním Libanonu formou darů různé zemědělské techniky. Dar se skládal z 16 traktorů, 16 sekaček na trávu, 56 kusů řetězových pil, 30 přenosných postřikovačů a dalších drobných pracovních nástrojů. Uvedený dar bude sloužit zemědělské komunitě ze 7 obcí jihovýchodního Libanonu.

Dar byl financován z programu UNIFIL Quick Impact Project (QIP) s cílem zvýšit možnosti obživy místních obyvatel a za pomoci  moderní techniky snížit náklady na pěstování, zavedení standardů hygienické praxe a sanitace a zefektivnění sběru a skladování zemědělských plodin. Jedná se i o snahu zapojit do zemědělství více místních obyvatel a přimět je ke kultivaci svých polí, která v mnoha případech leží ladem.

Dar byl  předán velitelem indického praporu na slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnili místní starostové a představitelé zemědělských firem. Příjemci daru jsou z oblastí, které v současné době spadají do kompetence indického praporu. UNIFIL bude i nadále pomáhat v oblasti zemědělství hostitelským komunitám v Libanonu. Za zmínku stojí aktivity polského praporu, které jsou v zemědělské oblasti Libanonu zaměřeny na podporu a zefektivnění sběru a skladování subtropických plodin.

 

Kontakt:
Ing. Petr Sochor, E-mail: petr_sochor@mzvcz, Mobil: 00961 70 258 310

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem