přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

UKRAJINA - karanténa platná i po 22. červnu 2020

26.6.2020

Od 22. června je prodloužena karanténa, přičemž do 31. července jistě nebudou uvolněna opatření, jako je nošení roušky na veřejných místech, dodržování bezpečné vzdálenosti nebo omezení počtu lidí ve skupinách.

V pátek 26. června byl na Ukrajině zaznamenán rekordní počet nových případů COVID-19. Za jeden den jich přibylo 1 109, od začátku pandemie se tak jedná o 41 117 případů. Před tím byla nejvyšší hodnota 25. června, a to 994 nových případů.

Za poslední den zemřelo z komplikací způsobených koronavirem 19 pacientů, celkem je to již 1 086 pacientů. Za poslední den se zotavilo 541 lidí.

Většina nových případů byla zjištěna ve Lvově (209), Rivne (116), Kyjevě (113), Zakarpatské (93) a Chmelnitské oblasti (79). V oblasti Záporoží nebyly zjištěny žádné nové případy COVID-19.

Míra úmrtnosti na COVID-19 na Ukrajině je 2,6% (pro srovnání: Německo 4%,  USA 5%, Francie 18%, Španělsko 9,5%)

Epidemiologická situace v Kyjevě se zhoršila. Příslušné městské úřady zvažují možný návrat k přísným omezením. Řada obyvatel hlavního města začala zanedbávat základní bezpečnostní pravidla - lidé nenosí roušky ve veřejné dopravě a na veřejných místech, kde je nejvyšší riziko infekce, nedodržují odstupy a shromažďují se.

V úterý 23. června bylo rozhodnuto, že vzhledem ke zvýšení počtu pacientů s COVID-19 ve třech regionech na západní Ukrajině (Lvov, Volyně a Zakarpatská oblast) mohou být zavedena přísnější karanténní omezení.

Z rozhodnutí Kabinetu ministrů by Regionální komise pro technologickou bezpečnost životního prostředí a mimořádné situace (TEB a ES) měly posílit karanténní opatření, pokud epidemiologická situace v regionu po dobu tří po sobě následujících dnů nesplní kritéria stanovená vládou.

V usnesení Kabinetu ministrů je definován příslušný seznam karanténních opatření a omezení, která by měla být posílena. Toto opatření se týká regionů s rozšířeným onemocněním COVID-19, tzn. že splňují jeden z následujících bodů:

  • vytížení lůžek ve zdravotnických zařízeních určených pro hospitalizaci pacientů s COVID-19 je více než 50%;

  • průměrný počet testů za posledních sedm dní je menší než 24 na 100 tisíc lidí;

  • koeficient detekce případů infekce COVID-19 (poměr počtu nově identifikovaných případů a počtu provedených testů) je více než 11%;

  • míra růstu případů onemocnění COVID-19 je více než 10%, což se kontroluje při registraci více než 8 případů na 100 tisíc lidí za posledních sedm dní.

Ministerstvo infrastruktury vybídlo občany, aby při cestování ve veřejné dopravě dodržovali všechny nezbytné bezpečnostní pokyny (zejména nošení roušky a dezinfekci rukou). Neustále budou prováděny kontroly dodržování těchto pravidel.

Pokud se cestující odmítne podřídit stanoveným pravidlům, je zavolána policie a sepsán protokol. Zpřísnění kontroly dodržování hygienických norem se týká jak městské tak i příměstské a meziregionální dopravy.

 

Yegor Reshetnyk – místní zástupce pro zemědělství na Ukrajině, mob.: +380 99 098 3335, czukrexport@metaua

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem