přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výzva pro české firmy k účasti na podnikatelské misi do zemědělských regionů jižního Uralu (Rusko)

22.2.2018

Generální konzulát České Republiky v Jekatěrinburgu a Ministerstvo zemědělství ČR pořádají ve spolupráci s agenturou na podporu exportu CzechTrade ve dnech 22. - 27. dubna 2018 podnikatelskou misi do zemědělských regionů jižního Uralu - do Čeljabinské a Kurganské oblasti.

Akce se koná v rámci projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR. Uskuteční se v návaznosti na misi ruských firem v České republice v květnu 2017 za doprovodu ministra zemědělství Čeljabinské oblasti, se kterou má ČR vybudované dobré vzájemné vztahy. Podnikatelskou delegaci bude doprovázet generální konzul ČR v Jekatěrinburgu Josef Maršíček a zástupci Ministerstva zemědělství ČR.

Cílem projektu je podpora aktivit českých zemědělských a potravinářských firem v těchto dvou ruských regionech. Projekt bude realizován formou podnikatelských fór, dvoustranných jednání s potenciálními ruskými partnery a společných setkání s představiteli místních firem a institucí za podpory gubernátorů Čeljabinské a Kurganské oblasti. Regionální vlády obou regionů jsou otevřené k jednání s potenciálními partnery. Místní firmy mají zájem o nové moderní technologie a o spolupráci se zahraničními partnery při realizaci perspektivních projektů. Důležitý je vzájemný kontakt a dosažení důvěry při hledání vzájemně výhodných možností obchodní a ekonomické spolupráce.

Rozvoji zemědělství a potravinářství je v Čeljabinské a Kurganské oblasti věnována v posledních letech velká pozornost. V agrárním sektoru se zde otevírají nové perspektivy, podpořené omezením importu potravin a prosazováním politiky potravinové soběstačnosti Ruské federace. Čeljabinská oblast například pokrývá téměř 40 % zemědělské a potravinářské výroby Uralského federálního okruhu. Tato oblast zaujímá přední pozice v ruské produkci těstovin, drůbežího a vepřového masa, slepičích vajec a skleníkové zeleniny. Zemědělská výroba v Kurganské oblasti se podílí 12 % na tvorbě hrubého regionálního produktu, což je nejvyšší ukazatel ze 4 uralských regionů. Potravinářství představuje téměř pětinu zpracovatelského průmyslu Kurganské oblasti. 

Další informace k účasti na této akci můžete získat na Generálním konzulátu ČR v Jekatěrinburgu (Luboš Laštůvka commerce_yekaterinburg@mzvcz, tel.: +7-343-3559236) nebo u agentury na podporu obchodu CzechTrade (Petr Slowik,   petrslowik@czechtradecz, tel.: +7-963-0353593).

Další informace a přihlášku na akci můžete najít v kalendáři akcí na stránkách agentur CzechTrade.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem