přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výzva pro české firmy k podnikatelské misi do jižního Kazachstánu zaměřenou na oblast živočišné výroby (14. – 18. května 2018)

10.4.2018

Ministerstvo zemědělství ČR připravuje ve spolupráci se ZÚ Astana podnikatelskou misi do jižního Kazachstánu v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), která se uskuteční ve dnech 14. – 18. května 2018. Podnikatelská mise je zaměřená primárně na živočišnou výrobu (chov hospodářských zvířat, genetika, technologie pro farmy apod.).

Cílem této podnikatelské mise je poskytnutí především proexportního servisu pro české firmy při hledání nových a rozšíření stávajících obchodních příležitostí v jižním Kazachstánu, který je považován za centrum agrárního průmyslu země. Nelze opomenout, že oblast zemědělství je v poslední době silně podporována vládou (dotační programy, subvence, apod.) a vyzdvihována kazachstánským prezidentem Nursultanem Nazarbajevem, což skýtá velké příležitosti pro české firmy, které mají zájem proniknout na zmíněný trh.

Podnikatelská mise je plánovaná formou osobních setkání/B2B jednání (případně B2B fóra) českých podnikatelů s místními zemědělskými svazy či asociacemi a potencionálními zákazníky ve výše uvedeném termínu.

Setkání proběhnou v kazachstánských městech Šimkent a Almaty a dle zájmu účastníků i TaldyKorgan a Talgar. Podnikatelská delegace bude doprovázená zástupci MZe ČR a ZÚ Astana a předpokládá se protnutí s programem Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,
která se uskuteční rovněž v daném termínu. 

Termín pro podání elektronických přihlášek (na níže uvedený e-mail) je 16. dubna 2018.

V případě zájmu o účasti či získání bližších informací k dané misi, kontaktujte teritoriální expertku pro Kazachstán Mgr. Ani Hakobjan, tel. 221 812 620, e-mail: anihakobjan@mzecz.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem