přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výzva k účasti na podnikatelské misi do Kazachstánu v oblasti pivovarnictví (3. – 7. června 2019)

28.3.2019

Ministerstvo zemědělství ČR a Velvyslanectví ČR v Astaně plánují v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) uskutečnit misi českých firem do Kazachstánu ze sektoru pivovarnických technologií, pivního zařízení (plnící/uzavírací/etiketovací stroje) a surovin pro výrobu piva, a to v termínu 3. – 7. června 2019.

Zástupci českých firem budou mít během své cesty po Kazachstánu (ve městech Šimkent, Almaty, Kostanaj a Astana) možnost jednat se zástupci nejvýznamnějších pivovarů v Kazachstánu. Jedná se například o zástupce kazašských firem –  Šimkent pivo, Pervyj pivzavod, EFES Kazakhstan, Carlsberg Kazakhstan, Caspian Beverage Holding či Arasan.

Dle finálního složení české podnikatelské mise budou potvrzena jednotlivá jednání s kazašskými partnery. V případě zájmu ze strany českých firem, budou osloveny rovněž další konkrétní kazachstánské firmy.

Z rozpočtu projektu bude financována pro české firmy doprava po Kazachstánu a organizace dané akce (pronájem prostor a techniky). Letenky do a z Kazachstánu (ZÚ Astana/MZe ČR navrhne nejvhodnější spojení), ubytování (ZÚ Astana navrhne možnosti ubytování za zvýhodněných podmínek), stravu a diety si účastníci hradí sami.

Podnikatelská mise z ČR bude doprovázena zástupcem ZÚ Astana (ekonomickým diplomatem), místní sílou pro zemědělství a pracovníky Ministerstva zemědělství ČR.

Informace o pivovarnictví v Kazachstánu:

Základy současného pivovarnictví v Kazachstánu položilo spuštění pivovaru v Šimkentu v roce 1976, který byl postaven s využitím československých technologií. Také řada dalších pivovarů do nedávné minulosti využívala služeb českých sládků. V Kazachstánu se v roce 2018 uvařilo celkem 598 mil. litrů piva. Z toho připadalo 78 % na regiony, které podnikatelská mise navštíví. V poslední době evidujeme mírný nárůst zájmu a poptávek o technologie pro minipivovary. Samotné české pivo je v zemi velice populární, ovšem na trhu se prodávají zejména české značky vyráběné v licenci v Rusku.

V případě zájmu o účast na podnikatelské misi, kontaktujte teritoriálního experta pro Kazachstán, pí. Ani Hakobjan, tel. 221 812 620, e-mail: anihakobjan@mzecz, nebo Ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Astaně: commerce_astana@mzvcz .

Termín pro projevení zájmu o účast je 21. dubna 2019. Poté uvítáme zaslání stručné informace o firmě a představení nabízených technologií/surovin v rozsahu půl stránky A4, včetně loga společnosti, ideálně v ruštině příp. v češtině.

Doporučujeme, aby se mise zúčastnili pracovníci ovládající ruský jazyk.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem