přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Účast českých firem na potravinářském veletrhu CNR FOOD v Turecku

3.12.2020

Ministerstvo zemědělství ČR společně s Generálním konzulátem v Istanbulu uspořádali v rámci společného projektu ekonomické diplomacie - PROPED prezentaci českých potravinářských firem na mezinárodním veletrhu CNR FOOD 2020 v Istanbulu, který se konal v termínu 25.-28. listopadu 2020.

CNR Food Istanbul je významnou událostí s dlouhodobou tradicí na poli potravinářského sektoru v Turecku. Minulý rok jej navštívilo přes 42 000 návštěvníků, z toho jich bylo přibližně 30 % ze zahraničí (především Blízkého východu). Veletržní plocha dosáhla rozlohy 70 000 m2 a na veletrhu se představilo přes 600 vystavovatelů ze 14 zemí.

Také letošní ročník přes opakované odložení termínu a sílící opatření kvůli šíření onemocnění COVID-19 proběhl za velmi solidní účasti a zájmu odborníků nejen z Turecka, ale také z arabských zemí a zemí střední Asie.

Společný stánek potravinářských firem České republiky zastoupený firmami AG Food, DMHermes Trade, Semix, Goldim, Marlenka a YES PRODUCTS měl velkou mediální i návštěvnickou pozornost. České firmy trefily aktuální trend tureckého potravinářského segmentu, který se orientuje na moderní potravinářské produkty. 

Čeští potravináři měli během své účasti na veletrhu možnost se zúčastnit připraveného semináře na Generálním konzulátu ČR, kde je turečtí experti seznámili se současnou ekonomickou situací Turecka a také s tureckým podnikatelským prostředím. Průběžně s přednáškami probíhalo B2B jednání českých potravinářů s tureckými obchodními řetězci. Podobně pak během veletržní prezentace na společném stánku proběhla naplánovaná B2B jednání s tureckými partnery i návštěvníky veletrhu, kde převažovali nákupčí z tureckých ale i dalších zahraničních firem.

Mezinárodní veletrh CNR FOOD Istanbul 2020 prokázal, že české potravinářské firmy jsou schopny i v náročných podmínkách zaujmout zahraniční zákazníky a získat si pozornost i v prostředí silně potravinářsky orientované země, jakou je Turecko.

Videoreportáž z akce lze shlédnout na FB stránce Pomáháme agrárnímu exportu.

 

n


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem