přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Stav na Ukrajině v souvislosti s šířením koronaviru ke dni 19. března 2020

20.3.2020

Dne 19. března 2020 večer bylo na základě studie Virologické referenční laboratoře Centra pro veřejné zdraví Ukrajiny detekováno v oblasti Černovické oblasti 5 nových případů infekce koronaviru, v Bukovině bylo zaznamenáno 15 případů COVID-19.

Podle dostupných informaci jsou mezi infikovanými nejen lidé, kteří se vrátili ze zahraničí, ale také tzv. kontaktní osoby, tj. ti, kteří s infikovanými doma komunikovali. 

Správa města Kyjeva zavedla v Kyjevě nouzový stav. V současné době na Ukrajině existuje 26 laboratorně potvrzených případů COVID-19, z nichž 3 jsou smrtelné.

Řetězy a obchody omezují osobní prodej a nedovolují, aby při nákupu bylo přítomno více než 10 osob, požadují dezinfekci rukou před vstupem do obchodu. Potravin je v obchodech dostatek, ale virus již zasáhl. V zásadě se však jedná o levný segment domácích produktů. Import je v tuto chvíli velmi obtížný kvůli frontám na hranicích a v přístavech, a to i přes všechna prohlášení vlády, že mezinárodní obchod nebude koronavirem zasažen.

Yegor Reshetnyk, zahraniční spolupracovník MZe ČR, dne 20.3.2020

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem