přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Společnost Pure Salmon přesunuje centrálu do SAE

20.8.2021

Jedna z nejaktivnějších a nejprogresivnějších společností, zabývající se akvakulturou a především chovem atlantického lososa v uzavřených cirkulačních farmách, se stěhuje do Abú Dhabí.

Pure Salmon díky tomu dostane finanční podporu i provozní výhody, aby mohl rozšířit svou působnost o další region a věnovat se i nadále výzkumu. Ze strany Abú Dhabí, přesněji z jejich investiční kanceláře, jde o další investice prostředků z balíčku 2 miliard dirhamů, které město uvolnilo pro inovativní projekty. 

Od tohoto projektu si Emiráty slibují nejenom zlepšení potravinové soběstačnosti, ale také získání důležitého know-how, které bude převedeno na místní zaměstnance. Naučit se hospodařit v pouštních podmínkách, především v krytých farmách, je pro země v regionu nevyhnutelné.

V případě Pure Salmon jde o další investici Abú Dhabí do agrotechnologických firem se specializací na akvakulturu. Před nedávnem to byla například firma FreshToHome. Sektor akvakultury byl identifikován jako jeden z prioritních pro zaměření vlády Abú Dhabí. Rozvoj tohoto sektoru díky zahraničním profesionálním společnostem má pomoci místnímu přetíženému rybolovu, který má negativní vliv na emirátské životní prostředí.

Centrála společnosti Pure Salmon bude z Abú Dhabí řídit své aktivity v Polsku, Japonsku, Americe a Francii. Společnost se díky velké finanční injekcí může nadále rozvíjet a jít za svým cílem stát se globálním leaderem udržitelného farmaření. Plánované produkční kapacity celé společnosti jsou nyní 260 000 tun ročně.

Díky přílivu agrotechnologických firem a jejich spoluprací s místní vládou, se opravdu z Abú Dhabí může stát světové centrum hospodaření v náročných klimatických podmínkách.

 

Zpracoval:
Lukáš Zamrzla
Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Mob.:+ 420 602 768 207, lukas_zamrzla@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem