přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Řetězec ALDI plánuje v USA expanzi

19.2.2021

Původem německý maloobchodní řetězec si klade za cíl v letošním roce rozšířit o více než 100 provozoven svoji stávající síť v USA. Rozšíření směřuje do Kalifornie, Arizony, na Floridu a do států Severovýchodního pobřeží.

Svoji první provozovnu ALDI otevřelo v roce 1976 v Iowě a od té doby operuje ve více než 36 státech s cca 2 tisíci provozovnami. Řetězec se intenzivně zaměří i na rozšiřování svých aktivit v e-commerce. Je to jistě krok dobrým směrem, neboť podle nedávné studie si drtivá většina spotřebitelů plánuje zachovat alespoň část návyků, které si museli osvojit kvůli pandemii koronaviru. Týkají se vaření doma, omezení osobních nákupů, využívání e-commerce při nákupu potravin apod.

Covid-19 v USA – aktuální situace

V uplynulém týdnu pokračovala sestupná tendence počtu nových nakažení a v denním průměru se dostala na úroveň mezi 50 – 70 tis. případů. V celkovém úhrnu od počátku pandemie USA zaznamenaly necelých 29 mil. nakažených a přes 500 tis. případů úmrtí. Experti nejsou úplně jednotní, co zapříčinilo tento strmý pokles počtu nových nakažení – jedni to přisuzují obvyklému sezónnímu vývoji u respiračních onemocnění, další akcentují postupující vakcinaci (ke čtvrtku 18. 2. bylo využito přes 56 mil. dávek a přes 12 % Američanů tak již obdrželo alespoň jednu dávku vakcíny), jiní pak odůvodňují stav odpovědností obyvatel, přísným dodržováním stanovených pravidel a varují před brzkým rozvolňováním opatření.

Opatření na vnější hranici jsou dlouhodobě beze změn – do USA se kromě občanů nebo lidí s povolením k pobytu dostanou cizozemci pouze na základě velmi omezených výjimek. Bližší informace lze dohledat na tomto odkazu.

 

Zpracoval: P. Ježek
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.,
Mob: +1 202 507-3859, Mob ČR: +420 601 558 079, petr_jezek@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem