přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Proběhl webinář "Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu"

30.3.2021

Ve čtvrtek 25. března se uskutečnil prostřednictvím platformy MS Teams webinář „Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu“.

Webinář zorganizovaný ve spolupráci Ministerstva zemědělství a Velvyslanectví ČR v Tokiu přiblížil zájemcům současný trh vínem v Japonsku, jeho aktuální trendy a možnosti pro uplatnění českých a moravských vín. Webinář byl uveden stručným shrnutím proexportních nástrojů MZe, po němž zemědělská diplomatka v Japonsku Irena Leopoldová v krátkosti představila Japonsko, zejména z pohledu hospodářství a zahraničního obchodu. V navazujících příspěvcích přizvaných odborníků pan Takenori Beppu poskytl konkrétní informace o japonském trhu, jež o své osobní zkušenosti a praktické postřehy doplnil pan Daniel Beres, který dlouhodobě dováží evropská vína do Japonska. Webinář  byl doplněn o minianketu ilustrující spotřebitelské zvyky japonských konzumentů vína. Na konec zemědělská diplomatka zhodnotila nedávný veletrh FOODEX JAPAN 2021 a informovala o plánovaných akcích. 

Japonský trh je novinkám z ČR otevřený, nicméně účinná a soustředěná propagace, vzdělávání a péče o zákazníka jsou klíčové.

a


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem